Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Roztopy i podtopienia

Woda z topniejącego śniegu i na szczęście przelotnych odpadów deszczu daje się we znaki wielu mieszkańcom okolic Łomży. Strażacy informują, że dziś (do godz. 16.) podejmowali już dziewięć interwencji w związku zalaniem piwnic, garaży, budynków gospodarczych, a nawet szkoły. Szybko przybywa też wody w strumykach i rzeczkach. W samej Narwi w ciągu ostatnich 24 godzin jej stan na wodowskazach w Łomży i Wiźnie podniósł się o 30 cm.

Zalania piwnic notowane są w całym regionie. Strażacy mówią, że pierwsze zgłoszenia o zalaniach odbierali wczoraj późnym wieczorem. Dziś od rana interweniowali już w Przytułach, Kamiankach koło Jedwabnego, w Olszynach, Marianowie i Chludniach w gm. Piątnica, Czaplicach, Pniewie i Konarzycach w gm. Łomża. Zalane przez spływającą wodę były przede wszystkim piwnice, ale także budynki gospodarcze i garaże. W Pniewach interwencja dotyczyła budynku Szkoły Podstawowej. Woda spływając z pobliskich górek dostała się piwnicy budynku.

Hydrolodzy z IMGW ostrzegają, że w związku z topnieniem pokrywy śnieżnej oraz z obserwowanymi i prognozowanymi opadami deszczu, m.in. w zlewni Narwi i Biebrzy przewiduje się dalsze wzrosty stanu wody, z możliwością lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę