sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Roztopy i podtopienia

Woda z topniejącego śniegu i na szczęście przelotnych odpadów deszczu daje się we znaki wielu mieszkańcom okolic Łomży. Strażacy informują, że dziś (do godz. 16.) podejmowali już dziewięć interwencji w związku zalaniem piwnic, garaży, budynków gospodarczych, a nawet szkoły. Szybko przybywa też wody w strumykach i rzeczkach. W samej Narwi w ciągu ostatnich 24 godzin jej stan na wodowskazach w Łomży i Wiźnie podniósł się o 30 cm.

Zalania piwnic notowane są w całym regionie. Strażacy mówią, że pierwsze zgłoszenia o zalaniach odbierali wczoraj późnym wieczorem. Dziś od rana interweniowali już w Przytułach, Kamiankach koło Jedwabnego, w Olszynach, Marianowie i Chludniach w gm. Piątnica, Czaplicach, Pniewie i Konarzycach w gm. Łomża. Zalane przez spływającą wodę były przede wszystkim piwnice, ale także budynki gospodarcze i garaże. W Pniewach interwencja dotyczyła budynku Szkoły Podstawowej. Woda spływając z pobliskich górek dostała się piwnicy budynku.

Hydrolodzy z IMGW ostrzegają, że w związku z topnieniem pokrywy śnieżnej oraz z obserwowanymi i prognozowanymi opadami deszczu, m.in. w zlewni Narwi i Biebrzy przewiduje się dalsze wzrosty stanu wody, z możliwością lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0