piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Woda niszczy ulicę. Po remoncie już nie będzie?

- To co się dzieje wczesną wiosną każdego roku na ul. Podleśnej trudno w jakikolwiek sposób określić. Po nocnych zalewach i roztopach, ulica wygląda jak na zdjęciach. Woda spływająca z pól, wyżłobiła kaniony - wygląda to dość spektakularnie - w niektórych miejscach głębokość kanionu wynosi nawet około 40 cm. Przejazd od ulicy Piaski jest prawie niemożliwy. Dobrze, że jeszcze żadne auto jadące z tamtej strony nie wpadło do tych dołów – pisze jeden z mieszkających tu łomżan. Tak jak i inni mieszkańcy, cieszy się, że w tym roku ta ulica ma być wreszcie utwardzona, ale zwraca uwagę na problem wody płynącej od strony pól.

- Ktokolwiek planuje rozbudowę ul. Podleśnej i Tkackiej, niech weźmie pod uwagę problem płynącej rzeki z pobliskich pól – apeluje przypominając, że to samo dzieje się każdej wiosny i po większych ulewach. - Po jesienno-zimowych przygotowaniach do przebudowy drogi, w niektórych miejscach droga została podniesiona. Stało się tak np. w przesmyku, gdzie ul. Tkacka przechodzi w Podleśną i teraz woda z pól próbuje spływać w kierunku domów, powodując zagrożenie podtopienia piwnic i garaży. Wczoraj w nocy straż pożarna pomagała w odprowadzeniu wody, żeby nie doszło do podtopień.
Mieszkaniec przesyłał nam zdjęcia rozmytej przez wodę ulicy Podleśnej chcąc zwrócić uwagę – także miejskich urzędników – na problem, który będzie się powtarzał, dopóki nie wymyśli się sposobu na odprowadzanie wody spływającej z pół.

Ratusz: Przebudowa ulic rozwiąże ten problem

Ulice Podleśna i Piaski są na etapie przebudowy. Decyzję o przeprowadzeniu prac podjęto m.in. z uwagi na wodę spływającą z pól w okresie roztopów – dopowiada Łukasz Czech z ratusza. - W ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, która powinna zniwelować występujący tam cyklicznie problem. 
Miejski urzędnik zaznacza, że obecnie zapewnienie przejezdności na tych drogach leży w gestii wykonawców prac. Dodaje, że zostali oni już przez pracowników Urzędu Miejskiego poproszeni o doraźną interwencję. 
- Zakończenie w tym roku powyższych zadań rozwiąże problem komunikacyjny tej części miasta i korzystnie wpłynie na odwodnienie terenu – podkreśla Czech, który dodaje, że prywatny inwestor nowego osiedla domków jednorodzinnych, powstającego w rejonie ulicy Tkackiej, ma przewidzianą do budowy kanalizację deszczową w drodze wewnętrznej, zapewniającej dojazd do tych budynków, co także pozytywnie powinno wpłynąć na podnoszoną kwestię.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0