Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Gospodarcze poszerzanie horyzontów...

Główne zdjęcie
Kristopher Sanchez i Anna Maria Anders

- Interesują mnie dwa zakresy działań dla mojego okręgu wyborczego. Pierwsze to bezpieczeństwo - rozmawiałam o tym w Waszyngtonie m.in. z senatorem John McCain, a drugie to gospodarka – mówiła senator Anna Maria Anders, na której zaproszenie od Łomży przyjechali przedstawiciele amerykańskiego stanu Nevada. Senator Anders podkreślała, że Nevada to nie tylko znane wszystkim Las Vegas, ale także ogromna i silna gospodarka. - Musimy jako Polska poszerzyć nasze horyzonty. Po Brexit przyszłość Unii Europejskiej jest niepewna, a USA przedstawiają ogromne możliwości – mówiła senator Anders.

Delegacji stanu Nevada przewodniczy stanowy dyrektor ds. handlu międzynarodowego Kristopher Sanchez, a wśród jej członków jest m.in. John Petkus, konsul honorowy RP w Nevadzie. Kristopher Sanchez podkreślał, że w Polsce z misjami gospodarczymi był już 11 razy. Dziękował też senator i minister Anders (jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego), za zaproszenie i za to, że „otwiera kolejne drzwi” na współpracę Nevady z Polską. Wczoraj mieli zorganizowane spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z przedstawicielami ministerstw rozwoju, cyfryzacji i spraw zagranicznych, a dzisiaj w Łomży z samorządowcami i przedsiębiorcami z całego regionu. Mówił, że chcą zacieśniać współpracę na poziomie regionów, ale i firm. Wskazywał, że możliwości współpracy w zakresie innowacji technicznych i edukacji.    
- Moje rodzina pochodzi z okolic Białegostoku i bardzo bym chciał tę współpracę rozwijać – mówił  John Petkus, konsul honorowy RP i dyrektor Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej w Nevadzie. - Nevada to ogromna gospodarka poza Las Vegas. To górnictwo i technologie innowacyjne od produkcji baterii po urządzenia wodne – podkreślał, dodając, że w stanie tym żyje i prężnie działa 15 tysięcy Polaków.
W skład delegacji Nevady wchodziła także Polka Beata Drzazga, przedstawiana jako ambasador ds. biznesowych Nevady. Mówiła, że od 16 lat prowadzi firmę, a przed dwoma laty poznała tych ludzi. W konsekwencji jej firma specjalizująca się w opiece długoterminowej filię otworzyła w Las Vegas. - Ja wybrałam Nevadę ze względu na bardzo dużą otwartość ludzi, możliwość pomocy, ulg dla firm – mówiła prezes firmy BetaMed. - Myślę, że każdy przedsiębiorca doświadczy tego samego, jeżeli wybierze się z nami na misję do Nevady w marcu.
Wówczas (pomiędzy 13 a 18 marca) w Nevadzie ma się odbyć organizowany po raz pierwszy tydzień Polski, na który zapraszani są także przedsiębiorcy z Łomży i regionu.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę