Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Nabór do Przedszkola (grupa terapeutyczna) i Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem

- dzieci w wieku od 4 do 7 lat do grupy terapeutycznej starszaków w Przedszkolu Niepublicznym "Nutka" - dzieci ze stwierdzonym autyzmem lub niepełnosprawnościami sprzężonymi; - dzieci w wieku szkolnym (klasa I, II, III) do Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Nabór do przedszkola (grupa terapeutyczna) i Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi w Łomży - od września 2017 r.

Fundacja DR OTiS działa na terenie Łomży od 2014 roku.

W chwili obecnej Fundacja prowadzi:

  • Przedszkole Niepubliczne "Nutka", z grupami dla dzieci zdrowych, autystycznych i z niepełnosprawnościami sprzężonymi, od 2,5 roku życia. Przedszkole mieści się przy ulicy Sybiraków 20/4A

  • Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi. Szkoła ma siedzibę przy ul Sybiraków 20/4A

  • Punkt Przedszkolny "Iskierka" dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi w Ostrołęce

W naszym przedszkolu i szkole preferujemy indywidualne podejście do każdego dziecka. Wykwalifikowana kadra prowadzi różnorodne zajęcia dydaktyczne i terapeutyczzne. Zatrudniamy wielu specjalistów (logopedów, terapeutów z zakresu integracji sensorycznej, fizjoterapeutów, dogoterapeutów, muzykoterpaeutów, surdopedagogów, psychologa, oligofrenopedagoga, tyflopedagoga, terapia czaszkowo – krzyżowa, terapia ręki). W grupie powszechnej zapewniamy zajęcia z języka angielskiego, zajęcia ruchowe niwelujące wady postawy, edukację muzyczną, rytmikę, dogoterapię). Dla dzieci posiadających opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej

o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, organizowane są tego typu zajęcia, z których mogą korzystać również dzieci nie uczęszczające do przedszkola.

Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych zdobyte w poradniach dla dzieci z autyzmem oraz innych placówkach terapeutycznych i leczniczych. Rozpoczynamy także propagowanie i szkolenia z zakresu metody terapeutycznej Son-Rise zwanej inaczej ,,Metodą opcji'' wywodzącej się z USA. Duży nacisk stawiamy również na komunikację. W naszych placówkach wprowadzona jest komunikacja alternatywna PECS.

Oferta dydaktyczna naszego przedszkola jest poszerzona o organizowane wycieczki, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, edukację biblioteczną, muzyczną oraz teatralną.

Warto dodać, że atutem naszych placówek jest nie tylko bogata oferta, doświadczeni specjaliści, czy przyjazna atmosfera, ale również bezpieczeństwo. Mamy zainstalowany monitoring, do którego dostęp mają także rodzice.

Zapisanie dziecka do grupy terapeutycznej jest szczególnie polecane w przypadku:

  • braku możliwości oddziaływania terapeutycznego ze względu na długi okres oczekiwania w poradni,

  • braku możliwości finansowych na prywatne terapie,

  • braku czasu na dojazdy z dzieckiem w różne miejsca miasta (u nas terapię zapewniamy na miejscu)

Opłata za przedszkole wynosi 350 zł. miesięcznie wraz z wyżywieniem w grupach powszechnych. Dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego cena jest niższa i zależy od sytuacji rodzinnej. Są to koszty porównywalne z cennikami w innych przedszkolach, działających na terenie Łomży. Istnieje możliwość dofinansowania pobytu, wyżywienia dziecka ze środków pomocy społecznej lub PEFRON.

Szkoła podstawowa – nieodpłatna.

W naszym przedszkolu istnieje też możliwość zwrotu pewnej części kosztów terapii wskazanej przez rodzica. Otrzyma je każde dziecko z grupy terapeutycznej, które posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Jest to finansowane w ramach program własnego Fundacji DR OTiS - „Rodzic najlepszym terapeutą”.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach, miło i efektywnie spędzało czas w przedszkolu i Szkole, zapisz dziecko już dziś. Spiesz się, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Wszelkich informacji dotyczących szczegółów zajęć, programów edukacyjnych i terapeutycznych, można uzyskać u Doroty i Roberta Zwierzyńskich pod nr telefonów: 668 839 832, 606 741 343. oraz e-mail: fundacja.drotis@gmail.com


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę