Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

W grudniu zyski MPEC gwałtownie spadły

Główne zdjęcie
Wyniki finansowe MPEC Łomża po listopadzie i grudniu 2016 roku

Kilka dni temu ujawniliśmy, że w ostatnich dniach grudnia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dokonał zmiany planu rzeczowo-finansowego MPEC na 2016 rok zwiększając po ok. 1,6 mln zł wpływy i wydatki firmy. Pieniądze poszyły m.in. na wypłatę – po raz pierwszy w historii - czternastych pensji w spółce. Okazuje się, że mimo tych zmian spółka ze sprzedaży na koniec roku wypracowała blisko ćwierć miliona zysku, a na całej działalności gospodarczej wyniósł on 1,7 mln zł. Na koniec listopada ten zysk wynosił aż 3 mln 600 tys zł.

MPEC udzielił odpowiedzi na interpelację radnego Borysewicza z ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radny, zbulwersowany naszymi tekstami o wypłacie w miejskiej spółce „czternastek”, dopytywał m.in. o to ile i na czym spółka zarabia. Prosił o informacje jak wyglądał zysk spółki na koniec października, listopada i grudnia 2016 roku. Okazuje się, że na początku był on imponujący. Ze sprzedaży zysk ciepła MPEC na koniec października wynosił 1 mln 107 tys. zł, a zysk na działalności gospodarczej ponad 2,6 mln zł. Te dane są zgodne z dokumentami jakie my posiadamy. W listopadzie wyniki finansowe spółki ciepłowniczej jeszcze się poprawiły – zysk ze sprzedaży wzrósł do 1 mln 937 tys. zł, a zysk z działalności gospodarczej wyniósł 3 mln 608 tys. zł. To co się z nimi stało w grudniu mogłoby wskazywać na jakąś katastrofę. Zysk ze sprzedaży stopniał nagle do 239 tys. zł, a zysk na działalności gospodarczej do 1 mln 716 tys. zł. Dodajmy, że zgodnie ze zmienionym przez prezydneta 21. grudnia planem rzeczowo finansowym zysk ze sprzedaży ciepła przez MPEC na koniec roku miał wynieść ok. 75 tys. zł wobec 30 tys. zł z pierwotnych planów.

- MPEC to nie jest prywatna spółka kilku kolegów, to dobro wspólne wszystkich mieszkańców – komentuje Maciej Borysewicz zbulwersowany przekazanymi mu danymi. - MPEC zarabia, bo jest monopolistą na lokalnym rynku, a mieszkańcy chcąc nie chcąc odkręcają w zimie grzejniki oraz krany i płacą. Wypracowany w ten sposób zysk, powinien być przeznaczony albo na kapitał zapasowy (na gorsze czasy) albo na modernizację albo na nowe inwestycje. Chyba, że dla władz miasta ważniejszy jest kapitał polityczny niż interes mieszkańców – dodaje Borysewicz.

W załączniku publikujemy całą odpowiedź na interpelację radnego Borysewicza.
Zobacz też: 
Skrywana historia pierwszej „czternastki” w MPEC
Ciepła praca w MPEC dla... ?

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę