niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Podwyżka opłat za ciepłą wodę w ŁSM

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podnosi o złotówkę od 1 marca cenę podgrzania ciepłej wody użytkowej. Obecnie ta cena wynosi 13,50 zł za metr sześcienny wody czyli tysiąc litrów, a za dwa tygodnie będzie to już 14,50 zł/m3. Zbigniew Dziemiński, prezes ŁSM, tłumaczy, że ta cena będzie odpowiadała rzeczywistym kosztom podgrzania wody.

Ogłoszenie o wzroście cen podgrzania wody w blokach ŁSM
Ogłoszenie o wzroście cen podgrzania wody w blokach ŁSM

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa to największej w mieście spółdzielnia mieszkaniowa w której blokach mieszka ponad 20 tysięcy łomżan. To oni za ciepłą wodę od marca będą płacić więcej. Ogłoszenia o wzroście opłat już zostały wywieszone na klatkach schodowych.  
Zbigniew Dziemiński, prezes ŁSM, mówi, że ta cena będzie odpowiadała rzeczywistym kosztom podgrzania wody. Tłumaczy, że w blokach nie ma osobnych liczników rozliczających ciepło zużyte na to do podgrzania wody i ogrzania mieszkań, dlatego rozdzielenie tych kosztów jest szacunkowe. 
- Mieszkańcy płacili za to ciepło w centralnym ogrzewaniu, ale teraz będzie to bardziej odpowiadające rzeczywistości i ujęte w rachunku za wodę – mówi Dziemiński.
Do wniosku, że w takim razie powinny spaść rachunki za centralne ogrzewanie, prezes jest sceptyczny. Jak mówi pomimo tego, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ogłaszało, że ceny ciepła w Łomży miałby być niższe, na fakturach, które spółdzielnia otrzymuje z ciepłowni, tego nie widać. 
- Cena absolutnie nie spadła, ona nam rośnie – mówi Dziemiński zwracając uwagę, że na opłatę za ciepło składa się nie tylko cena za GJ, ale także m.in. koszty dostarczenia, czy cena za moc zamówioną.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0