Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Podwyżka opłat za ciepłą wodę w ŁSM

Główne zdjęcie
Ogłoszenie o wzroście cen podgrzania wody w blokach ŁSM

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podnosi o złotówkę od 1 marca cenę podgrzania ciepłej wody użytkowej. Obecnie ta cena wynosi 13,50 zł za metr sześcienny wody czyli tysiąc litrów, a za dwa tygodnie będzie to już 14,50 zł/m3. Zbigniew Dziemiński, prezes ŁSM, tłumaczy, że ta cena będzie odpowiadała rzeczywistym kosztom podgrzania wody.

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa to największej w mieście spółdzielnia mieszkaniowa w której blokach mieszka ponad 20 tysięcy łomżan. To oni za ciepłą wodę od marca będą płacić więcej. Ogłoszenia o wzroście opłat już zostały wywieszone na klatkach schodowych.  
Zbigniew Dziemiński, prezes ŁSM, mówi, że ta cena będzie odpowiadała rzeczywistym kosztom podgrzania wody. Tłumaczy, że w blokach nie ma osobnych liczników rozliczających ciepło zużyte na to do podgrzania wody i ogrzania mieszkań, dlatego rozdzielenie tych kosztów jest szacunkowe. 
- Mieszkańcy płacili za to ciepło w centralnym ogrzewaniu, ale teraz będzie to bardziej odpowiadające rzeczywistości i ujęte w rachunku za wodę – mówi Dziemiński.
Do wniosku, że w takim razie powinny spaść rachunki za centralne ogrzewanie, prezes jest sceptyczny. Jak mówi pomimo tego, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ogłaszało, że ceny ciepła w Łomży miałby być niższe, na fakturach, które spółdzielnia otrzymuje z ciepłowni, tego nie widać. 
- Cena absolutnie nie spadła, ona nam rośnie – mówi Dziemiński zwracając uwagę, że na opłatę za ciepło składa się nie tylko cena za GJ, ale także m.in. koszty dostarczenia, czy cena za moc zamówioną.

200801125142.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę