Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Podwyżka opłat za ciepłą wodę w ŁSM

Główne zdjęcie
Ogłoszenie o wzroście cen podgrzania wody w blokach ŁSM

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podnosi o złotówkę od 1 marca cenę podgrzania ciepłej wody użytkowej. Obecnie ta cena wynosi 13,50 zł za metr sześcienny wody czyli tysiąc litrów, a za dwa tygodnie będzie to już 14,50 zł/m3. Zbigniew Dziemiński, prezes ŁSM, tłumaczy, że ta cena będzie odpowiadała rzeczywistym kosztom podgrzania wody.

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa to największej w mieście spółdzielnia mieszkaniowa w której blokach mieszka ponad 20 tysięcy łomżan. To oni za ciepłą wodę od marca będą płacić więcej. Ogłoszenia o wzroście opłat już zostały wywieszone na klatkach schodowych.  
Zbigniew Dziemiński, prezes ŁSM, mówi, że ta cena będzie odpowiadała rzeczywistym kosztom podgrzania wody. Tłumaczy, że w blokach nie ma osobnych liczników rozliczających ciepło zużyte na to do podgrzania wody i ogrzania mieszkań, dlatego rozdzielenie tych kosztów jest szacunkowe. 
- Mieszkańcy płacili za to ciepło w centralnym ogrzewaniu, ale teraz będzie to bardziej odpowiadające rzeczywistości i ujęte w rachunku za wodę – mówi Dziemiński.
Do wniosku, że w takim razie powinny spaść rachunki za centralne ogrzewanie, prezes jest sceptyczny. Jak mówi pomimo tego, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ogłaszało, że ceny ciepła w Łomży miałby być niższe, na fakturach, które spółdzielnia otrzymuje z ciepłowni, tego nie widać. 
- Cena absolutnie nie spadła, ona nam rośnie – mówi Dziemiński zwracając uwagę, że na opłatę za ciepło składa się nie tylko cena za GJ, ale także m.in. koszty dostarczenia, czy cena za moc zamówioną.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę