Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dwójka trzecia w Warszawie

Główne zdjęcie
Amanda Szymborska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w Warszawie

Dobrze spisała się występująca na co dzień w grupie pomorskiej II ligi drużyna GUKS-u Dwójka Łomża podczas Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wesoła. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej, a Amanda Szymborska została uznana najlepszą zawodniczką zawodów.

Zawody zorganizowane w stolicy były jednym z etapów przygotowań łomżyńskiej ekipy do rundy rewanżowej II ligi. Oprócz Dwójki w imprezie wzięło udział pięć zespołów z Warszawy - pierwszoligowy AZS AWF oraz drugoligowe MKS Varsovia, WKPR Wesoła, AZS UW oraz MKS Ochota. Drużyny przed rozpoczęciem rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy, w których każdy zagrał z każdym. Łomżanki zmierzyły się z Varsovią, która z kompletem punktów prowadzi w grupie łódzkiej II ligi oraz AZS-em UW, który plasuje się na czwartym miejscu w tej grupie. Niestety początek turnieju nie przebiegł tak jak zakładał sobie szkoleniowiec GUKS-u. Jego podopieczne tylko w pierwszej połowie toczyły wyrównaną walkę z Varsovią. W drugiej zdecydowanie lepsze były warszawianki, które bardzo dobrze wykorzystały niefrasobliwość i dużą nerwowość naszych zawodniczek w ataku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS-u 21:16 co postawiło zespół z Łomży w bardzo trudnym położeniu. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich Varsovia w drugim meczu tylko zremisowała z AZS-em UW i przed łomżankami pojawiła się szansa nawet na wygranie grupy. Musiałyby "tylko" pokonać AZS różnicą sześciu goli. Zespół Dwójki zdecydowanie poprawił grę w porównaniu do pierwszego meczu, co pozwoliło mu wygrać to spotkanie 18:16. Taki wynik oznaczał, że nasza ekipa zajęła drugie miejsce w tabli i fazie finałowej zagra o trzecią lokatę w całym turnieju. W decydującym starciu ich rywalem była drużyna MKS-u Ochota. Mimo dużego zmęczenia całodniową rywalizacją zespół z Łomży znakomicie wytrzymał turniej kondycyjnie. Po wyrównanej pierwszej odsłonie zakończonej remisem 7:7, w drugiej zawodniczki Dwójki dominowały już na boisku. Głównie dzięki znakomitej postawie Natalii Klej łomżankom udało się wygrać to spotkanie różnicą aż 7 bramek (26:19) przez co otrzymały puchar za zajęcie trzeciego miejsca - Uważam, że był to dla nas bardzo pożyteczny turniej. Na tle mocnych drużyn ze stolicy zaprezentowaliśmy się korzystnie mimo, że graliśmy bez doświadczonych Kasi Siennickiej, Elwiry Jabłońskiej i Oli Zawadzkiej, a dodatkowo Ola Szymborska na początku drugiego meczu skręciła staw kolanowy – mówi Niedbała - Dodatkowo mogłem dokładnie poznać jak gra zespół Varsovii, z którym potencjalnie możemy zmierzyć się w barażach o I ligę. Tutaj z nimi przegraliśmy, ale myślę, że grając w pełnym składzie będziemy w stanie wygrać.
W tym miesiącu Zespół Dwójki czeka jeszcze jeden turniej.. W sobotę, 25 lutego łomżanki ponownie zagrają w Warszawie, gdzie rywalizować będą z AZS-em UW i MKS-em Ochota oraz jeszcze jednym zespołem, który nie jest znany - To będzie turniej tydzień przed ligą i trochę obawiam się o kontuzję. Z drugiej strony bardzo potrzebujemy takich meczów i chciałbym, żebyśmy w Warszawie zagrali już w pełnym składzie - kończy Niedbała.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. AZS AWF Warszawa
2. MKS Varsovia Warszawa
3. GUKS Dwójka Łomża
4. MKS Ochota warszawa
5. AZS UW Warszawa
6. WKPR Wesoła Warszawa

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę