niedziela, 22 września 2019 napisz DONOS@

Dwójka trzecia w Warszawie

Dobrze spisała się występująca na co dzień w grupie pomorskiej II ligi drużyna GUKS-u Dwójka Łomża podczas Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wesoła. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej, a Amanda Szymborska została uznana najlepszą zawodniczką zawodów.

Amanda Szymborska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w Warszawie
Amanda Szymborska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w Warszawie

Zawody zorganizowane w stolicy były jednym z etapów przygotowań łomżyńskiej ekipy do rundy rewanżowej II ligi. Oprócz Dwójki w imprezie wzięło udział pięć zespołów z Warszawy - pierwszoligowy AZS AWF oraz drugoligowe MKS Varsovia, WKPR Wesoła, AZS UW oraz MKS Ochota. Drużyny przed rozpoczęciem rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy, w których każdy zagrał z każdym. Łomżanki zmierzyły się z Varsovią, która z kompletem punktów prowadzi w grupie łódzkiej II ligi oraz AZS-em UW, który plasuje się na czwartym miejscu w tej grupie. Niestety początek turnieju nie przebiegł tak jak zakładał sobie szkoleniowiec GUKS-u. Jego podopieczne tylko w pierwszej połowie toczyły wyrównaną walkę z Varsovią. W drugiej zdecydowanie lepsze były warszawianki, które bardzo dobrze wykorzystały niefrasobliwość i dużą nerwowość naszych zawodniczek w ataku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS-u 21:16 co postawiło zespół z Łomży w bardzo trudnym położeniu. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich Varsovia w drugim meczu tylko zremisowała z AZS-em UW i przed łomżankami pojawiła się szansa nawet na wygranie grupy. Musiałyby "tylko" pokonać AZS różnicą sześciu goli. Zespół Dwójki zdecydowanie poprawił grę w porównaniu do pierwszego meczu, co pozwoliło mu wygrać to spotkanie 18:16. Taki wynik oznaczał, że nasza ekipa zajęła drugie miejsce w tabli i fazie finałowej zagra o trzecią lokatę w całym turnieju. W decydującym starciu ich rywalem była drużyna MKS-u Ochota. Mimo dużego zmęczenia całodniową rywalizacją zespół z Łomży znakomicie wytrzymał turniej kondycyjnie. Po wyrównanej pierwszej odsłonie zakończonej remisem 7:7, w drugiej zawodniczki Dwójki dominowały już na boisku. Głównie dzięki znakomitej postawie Natalii Klej łomżankom udało się wygrać to spotkanie różnicą aż 7 bramek (26:19) przez co otrzymały puchar za zajęcie trzeciego miejsca - Uważam, że był to dla nas bardzo pożyteczny turniej. Na tle mocnych drużyn ze stolicy zaprezentowaliśmy się korzystnie mimo, że graliśmy bez doświadczonych Kasi Siennickiej, Elwiry Jabłońskiej i Oli Zawadzkiej, a dodatkowo Ola Szymborska na początku drugiego meczu skręciła staw kolanowy – mówi Niedbała - Dodatkowo mogłem dokładnie poznać jak gra zespół Varsovii, z którym potencjalnie możemy zmierzyć się w barażach o I ligę. Tutaj z nimi przegraliśmy, ale myślę, że grając w pełnym składzie będziemy w stanie wygrać.
W tym miesiącu Zespół Dwójki czeka jeszcze jeden turniej.. W sobotę, 25 lutego łomżanki ponownie zagrają w Warszawie, gdzie rywalizować będą z AZS-em UW i MKS-em Ochota oraz jeszcze jednym zespołem, który nie jest znany - To będzie turniej tydzień przed ligą i trochę obawiam się o kontuzję. Z drugiej strony bardzo potrzebujemy takich meczów i chciałbym, żebyśmy w Warszawie zagrali już w pełnym składzie - kończy Niedbała.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. AZS AWF Warszawa
2. MKS Varsovia Warszawa
3. GUKS Dwójka Łomża
4. MKS Ochota warszawa
5. AZS UW Warszawa
6. WKPR Wesoła Warszawa

is

190902115108.png

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę