sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

W Łomży będą rządowe „Mieszkania+”

Polskie Koleje Państwowe i kolejowa spółka deweloperska XCity Investment podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, określającą zasady współpracy przy realizacji na obecnych terenach kolejowych rządowego programu „Mieszkanie+”. Wśród działek, które obejmuje umowa są także tereny przy ul. Sikorskiego w Łomży, gdzie kończą się tory.

- Rozpoczynamy dziś pierwszy etap naszej współpracy z PKP. Wstępnie wyselekcjonowaliśmy 17 lokalizacji w 10 miastach, ale docelowo jesteśmy zainteresowani inwestycjami w około 70 miastach, w których PKP posiada nieruchomości - mówił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości.
Łomża znalazła się w grupie wybranych miast z Warszawą, Poznaniem, Gdańskiem, Wrocławiem, Chorzowem, Białymstokiem Szczecinem, Katowicami i Łowiczem. 
- Pomysł zagospodarowania terenów kolejowych w rejonie ulic Sikorskiego i Kolejowej w ubiegłym roku prezentowaliśmy wielokrotnie na różnego rodzaju gremiach – mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży. - Już w tym roku, 26. stycznia spotkałem się w tej sprawie z Wiceprezesem Zarządu BGK Nieruchomości S.A. Bartłomiejem Pawlakiem oraz Krzysztofem Zarębskim, Dyrektorem Inwestycyjnym tej spółki. Zostaliśmy poproszeni o jak najszybsze złożenie stosownych dokumentów, co uczyniliśmy już następnego dnia. Widocznie nasza propozycja była na tyle atrakcyjna, że ma szansę być realizowana w pierwszej kolejności.
Teren PKP na którym mogą powstać bloki w ramach rządowego programu „Mieszkanie+”, ma powierzchnię blisko 3,5 ha. Jest on zlokalizowany w centrum miasta przy ul. Sikorskiego, pomiędzy halą targową przy dworcu autobusowym, a tartakiem obok biurowca Parku Przemysłowego Łomża. 

Narodowy Program Mieszkaniowy
Program „Mieszkanie+” zakłada budowę tanich lokali na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w takich mieszkaniach ma wynosić od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Mieszkania mają być budowane m.in. na gruntach wniesionych do Narodowego Funduszu Mieszkaniowego przez Skarb Państwa i gminy. W Łomży samorząd pod realizację tego programu przeznaczył działkę przy ul. Rubinowej. Na niej budowa pierwszego w mieście bloku z programu „Mieszkanie+” miałaby rozpocząć się w tegoroczne wakacje.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0