Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

W Łomży będą rządowe „Mieszkania+”

Polskie Koleje Państwowe i kolejowa spółka deweloperska XCity Investment podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, określającą zasady współpracy przy realizacji na obecnych terenach kolejowych rządowego programu „Mieszkanie+”. Wśród działek, które obejmuje umowa są także tereny przy ul. Sikorskiego w Łomży, gdzie kończą się tory.

- Rozpoczynamy dziś pierwszy etap naszej współpracy z PKP. Wstępnie wyselekcjonowaliśmy 17 lokalizacji w 10 miastach, ale docelowo jesteśmy zainteresowani inwestycjami w około 70 miastach, w których PKP posiada nieruchomości - mówił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości.
Łomża znalazła się w grupie wybranych miast z Warszawą, Poznaniem, Gdańskiem, Wrocławiem, Chorzowem, Białymstokiem Szczecinem, Katowicami i Łowiczem. 
- Pomysł zagospodarowania terenów kolejowych w rejonie ulic Sikorskiego i Kolejowej w ubiegłym roku prezentowaliśmy wielokrotnie na różnego rodzaju gremiach – mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży. - Już w tym roku, 26. stycznia spotkałem się w tej sprawie z Wiceprezesem Zarządu BGK Nieruchomości S.A. Bartłomiejem Pawlakiem oraz Krzysztofem Zarębskim, Dyrektorem Inwestycyjnym tej spółki. Zostaliśmy poproszeni o jak najszybsze złożenie stosownych dokumentów, co uczyniliśmy już następnego dnia. Widocznie nasza propozycja była na tyle atrakcyjna, że ma szansę być realizowana w pierwszej kolejności.
Teren PKP na którym mogą powstać bloki w ramach rządowego programu „Mieszkanie+”, ma powierzchnię blisko 3,5 ha. Jest on zlokalizowany w centrum miasta przy ul. Sikorskiego, pomiędzy halą targową przy dworcu autobusowym, a tartakiem obok biurowca Parku Przemysłowego Łomża. 

Narodowy Program Mieszkaniowy
Program „Mieszkanie+” zakłada budowę tanich lokali na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w takich mieszkaniach ma wynosić od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Mieszkania mają być budowane m.in. na gruntach wniesionych do Narodowego Funduszu Mieszkaniowego przez Skarb Państwa i gminy. W Łomży samorząd pod realizację tego programu przeznaczył działkę przy ul. Rubinowej. Na niej budowa pierwszego w mieście bloku z programu „Mieszkanie+” miałaby rozpocząć się w tegoroczne wakacje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę