Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Miało być taniej... Nie będzie

Główne zdjęcie
Radosław Żegalski i Paweł Laskowski od września 2015 roku do lutego 2017 roku członkowie zarządu MPEC, a od 1 lutego 2017 roku pierwszy został prezesem, a drugi dyrektorem ds. finansowo - prawnych MPEC. (fot. UM Łomża)

Ratusz oficjalnie potwierdził podane przez nas wczoraj informacje, że Rada Nadzorcza MPEC powołała na prezesa spółki Radosława Żegalskiego. Jak się okazuje odwołany wczoraj z zarządu Paweł Laskowski dziś jest przedstawiany jako dyrektor ds. finansowo – prawnych MPEC. Wcześniej takiego stanowiska w spółce nie było, a Laskowski jako członek zarządu nadzorował pion finansowo-prawny spółki. Dwie godziny po ujawnieniu przez nas faktu, ze Laskowski jest dyrektorem w MPEC prezes Żegalski przysłał oświadczenie, które publikujemy...

źródło: strona internetowa MPEC Łomża
źródło: strona internetowa MPEC Łomża
Oświadczenie prezesa MPEC Radosława Żegalskiego
Oświadczenie prezesa MPEC Radosława Żegalskiego

Na początku grudnia prezydent Chrzanowski zapowiedział zmiany w zarządach dwóch największych miejskich spółek MPEC i MPWiK w związku z nową ustawą kominową (o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami). Uchwalone w czerwcu przez rządzącą w kraju większość posłów prawo miało ograniczać gigantyczne zarobki prezesów w największych publicznych spółkach, ale w Łomży oznacza ono, że pobory zarządzającym MPEC-em i MPWiK-iem trzeba znacząco podnieść. Dlatego ogłaszając to prezydent Łomży zapowiadał, że od 1. lutego 2017 roku w obu spółkach będą zarządy jednoosobowe, a nie dwuosobowe jak dotychczas. Nowi prezesi mieli dostać kontrakty menedżerskie z poborami po ok. 13 tys. zł miesięcznie, co oznaczałoby i tak oszczędności dla spółek, bo do tej pory każdy z członków zarządów zarabia po ok. 8 tys. zł miesięcznie. 
O tym, że po zmianach wcale taniej nie będzie dowodzi przykład MPEC Łomża. Odwołany wczoraj z zarządu spółki Paweł Laskowski dziś jest przedstawiany jako dyrektor ds. finansowo – prawnych MPEC. 

Paweł Laskowski to jeden z najbliższych ludzi Mariusza Chrzanowskiego, który od grudnia 2014 roku jest prezydenta Łomży. Obaj ukończyli Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Laskowski był wymieniany przez Chrzanowskiego wśród grupy osób, które pomagały mu wygrać wybory. 
We wrześniu 2015 roku nieoczekiwanie prezydent doprowadził do odwołania wieloletnich prezesa i wiceprezesa MPEC, a wówczas 27-letni Paweł Laskowski został jednym z dwóch (obok Radosława Żegalskiego) członków zarządu spółki. W przypadku Laskowskiego była to jego pierwsza praca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę