Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chorych coraz więcej

W styczniu w województwie podlaskim zgłoszono 31 743 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę. To blisko trzy razy więcej niż przed rokiem i zarazem absolutny rekord w historii prowadzonego od lat monitoringu zachorowań. W samej Łomży i najbliższej okolicy w styczniu było 3750 takich przypadków, a region był jednym z tych, w których notowano najwyższy współczynnik zapadalności dziennej.

Jak wynika z danych gromadzonych przez  Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Białymstoku najwyższą dzienną zapadalność na grypę odnotowuję się wśród dzieci w grupie wiekowej 0 – 4 lat. Jest ona blisko cztery razy wyższa niż średnia. Specjaliści z sanepidu podkreślają, że rosnąca liczba zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę jest związana z panującym sezonem grypowym. W Polsce trwa on od września do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem. Zalecają też szczepienia ochronne podkreślając, że „nigdy nie jest za późno, żeby się zaszczepić”. Szczepionki zawierają antygeny 3 szczepów wirusa i chronią przed zachorowaniem. Same szczepionki, wbrew obawom, nie powodują zachorowania, ponieważ nie zawierają wirusa, a jedynie jego wyselekcjonowane fragmenty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę