Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Kolejny dzik z ASF koło Radziłowa

Główny Lekarz Weterynarii kraju poinformował o wykryciu w Polsce kolejnych przypadków choroby ASF u dzików i wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u dzikich ptaków. Jeden z nowych przypadków ASF to zwłoki dzika znalezione w pobliżu Klimaszewnicy w gminie Radziłów.

To już trzeci  potwierdzony badaniami labolatoryjnymi przypadek wystąpienia tej groźnej choroby u dzików po zachodniej stronie rzeki Biebrzy. W minionym tygodniu informowano o wykryciu wirusa ASF w próbkach dzików odstrzelony w pobliżu wsi Klimaszewnica w gminie Radziłów oraz Ciemnoszyje gmina Grajewo.
W sumie w Polsce stwierdzono już 198 przypadków wystapienia ASF u dzików i 33 przypadku wystąpienia ptasiej grypy u dzikiego ptactwa. Najbliższyn nam taki przypadek wystąpił w Pułtusku. Groźnego wirusa stwierdzono w ciele padłego łabędzie znalezionego na Narwi.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę