Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Stare samochody na drogach regionu

Od piątkowego wieczoru drogami regionu jeździło o kilkadziesiąt starych samochodów więcej niż za zwyczaj. To samochody które przyjechały na jubileuszowy X Zlot Pojazdów Zabytkowych w Łomży. Nim uczestnicy Zlotu pochwalili się swoimi samochodami łomżanom objechali cały region podziwiając jego uroki.

W miejscu zbiórki w piątkowy wieczór w Tykocinie stawiło się 25. załóg w starych samochodach. W sobotę zlotowicze oglądali zabytki Tykocina po czym ruszyli w trasę... po Biebrzańskim Parku Narodowym. Wraz ze zwiedzaniem uczestnicy Zlotu rozgrywali konkurencje sprawnościowe.
W niedzielne przedpołudnie stare samochody dojechały do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Tu dyrektorzy Zakłądu wręczyli trzy kraty dyrektorów wiezienia właścicielom najstarszych samochodów. Złotą kratę dostał właściciel DKW, srebrną Citroean BL 11, a brązową Oldsmobile. Kraty dla kierowców wykonali sami osadzeni....

Z Czerwonego Boru kolumna zabytkowych samochodów w asyście policji przejechała do Łomży, gdzie urządzono paradę zabytków ulicami miasta z metą na Starym Rynku. Tu uczestnicy zaparkowali swoje auta na dłużej, by mogli je podziwiać mieszkańcy Łomży. Tutaj też puchar z rąk wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego za udział w największej licznie zlotów w Łomży odebrała załoga Oldsmobile'a Zofia i Zygfryd Jacyno. Wyróżnienie w tej samej kategorii dostał Marek Rabecki. Zlotowicze zrewanżowali się prezydentowi wręczając mu samochód z brązu z okazji X odwiedzin Łomży.
Od zlotowiczów ubranych w stroje z epoki PRL komandorzy - Andrzej Knyziak i Ryszard Kozlowski - dostali towar wowczas deficytowy wieńce z papieru toaletowego.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę