sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif
źródło: radio.bialystok.pl

Blisko 800 rodzin z Podlaskiego dostało Szlachetną Paczkę

Niezbędna pomoc trafiła do 774 rodzin z województwa podlaskiego. Wolontariusze Szlachetnej Paczki podsumowali właśnie ostatnią edycję. Do akcji włączane były rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

- Niezbędne produkty kupowali im darczyńcy - mówi Joanna Godlewska z podlaskiego zespołu Szlachetnej Paczki. Dodaje, że średnia cena paczki przekroczyła 2,4 tys. zł, a najczęściej kupowanymi były produkty spożywcze, ubrania a także sprzęt AGD.

Średnio w przygotowanie każdej paczki zaangażowanych było 35 osób - to często pracownicy podlaskich firm, uczelni czy stowarzyszeń. Według Joanny Godlewskiej duże zaangażowanie wynika z bezpośredniej pomocy konkretnym osobom.

- Pomagania w Szlachetnej Paczce jest wyjątkowe, ponieważ pomoc jest skierowana do konkretnej rodziny - zauważa Joanna Godlewska.

Przekazane w grudniu paczki nie kończą akcji. Obdarowane rodziny będą brać udział w tzw. "Paczce Przedsiębiorczości", czyli specjalnych zajęciach, które mają im pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy.

W województwie podlaskim najwięcej paczek trafiło do rodzin z Białegostoku i Łomży.

W sobotę (28.01) o 18:00 w jednym z klubów muzycznych w Białymstoku odbędzie się Podlaska Gala Szlachetnej Paczki. To podziękowania dla blisko 500 wolontariuszy z Podlaskiego i darczyńców za ich pomoc. (wsz/wsz)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0