Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Remont prezbiterium w Katedrze Łomżyńskiej

Rozpoczął się gruntowny remont prezbiterium w najstarszej w naszym regionie, 500-letniej świątyni - Katedry Łomżyńskiej. Jego efektem finalnym ma być powrót do dawnego wystroju prezbiterium. Usunięto już wielki ołtarz, składający się z czterech tonowych granitowych płyt, oraz wykonanych na srebrzonych płaszczyznach płaskorzeźb ze scenami biblijnymi. Przewieziono je do powstającego właśnie Kościoła Krzyża Świętego, gdzie najprawdopodobniej zostaną zamontowane.

We Włoszech zamówiono już nowy ołtarz posoborowy z białego marmuru. Prof. Czesław Dźwigaj z Krakowa kończy prace nad nowym ołtarzem wielkim dla Katedry w Łomży. Wszystko ma być gotowe w październiku na zakończenie Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę