Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Ks. Bejger: „Dobry kawał ludzkiej roboty”

Mieszkańcy Konarzyc mogą ponownie przejeżdżać przez nowy most przez Łomżyczkę w ciągu ulic Młynarskiej. W piątek po południu uroczyście przecięto wstęgę symbolicznie otwierając wyremontowany most, ale także blisko 1,3 km nowej asfaltowej drogi w kierunku Łochtynowa. Inwestycję za ok. 3 mln zł zrealizowała łomżyńska firma Bik Projekt, a pieniądze pochodziły do samorządów gminy Łomża, powiatu łomżyńskiego i Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

O budowę asfaltowej ulicy mieszkańcy domów przy Młynarskiej prosi od lat. Problem z pokonaniem gruntowej drogi pojawiał się regularnie wiosną i jesienią, ale także po każdych większych opadach deszczu. 
- Wszyscy mieszkańcy ulicy Młynarskiej, których odwiedzałem w czasie wizyt duszpasterskich narzekali, albo prosi o to, aby pomóc zrobić tę ulicę – wspominał ks. Paweł Bejger, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łomży, która swym zasięgiem obejmuje także Konarzyce. 
W piątek ks. Bejger poświęcił nowo wybudowaną ulicę. Zanim to uczynił, tak jak inni zebrani wsłuchiwał się w podziękowania jakie wszystkim zaangażowanym w budowę składali starosta łomżyński Elżbieta Parzych, wójt gminy Łomża Piotr Kłys i uradowani mieszkańcy Konarzyc. Remont ulicy, którą wiedzie droga powiatowa był w gestii podległego starostwu Zarządu Dróg Powiatowych. To on wystąpił  do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o finansowe wsparcie remont mostku w Konarzycach w ramach tzw. „rezerwy mostowej”. Przyznana dotacja wynosiła 1 mln 464 tys. zł, a resztę kosztów remontu wynoszących łącznie 3 mln 7 tys. zł pokryli samorządowycy z powiatu łomżyńskiego i gminy Łomża – wskazywała starosta Parztych.
- Ta droga to kolejny dowód na bardzo dobrą współpracę powiatu z gminą – dodawał wójt Kłys.  
- Cieszę się, że  nie kłócimy się i przeliczamy, kto zrobił więcej – mówił ks. Bejger podkreślając, że wypowiadane wielokrotnie słowo „dziękuję” dobrze opisuje to wydarzenie - „robimy coś dla drugiego człowieka, dla wspólnoty”. Ksiądz wyrażał też nadzieję, że do nazwy ulica Młynarska uda się dopisać jeszcze jeden przymiotnik - bezpieczna. - I Młynarska i bezpieczna i nasza. Dobry kawał ludzkiej roboty – podsumował.
Janusz Świderski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, podkreśla, że to bardzo potrzebna inwestycja, która zapewnia nie tylko możliwość dojazdu mieszkańców pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych, ale także możliwość objazdu, gdyby doszło do jakiegoś zdarzenia na wjeździe do Łomży drogą z Ostrowi Mazowieckiej.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę