Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Miasto ma za mało pieniędzy na budowę ul. Piaski?

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie ul. Kalinowej i Piaski, Łomżyca

Jeszcze w te wakacje mieszkańcy ulicy Piaski mieli do swoich domów dojeżdżać asfaltową drogą. Po latach zwlekań i obietnic władze miasta ogłosiły przetarg na wybór firmy, która miałaby zbudować blisko kilometr prawdziwej drogi w miejscu gdzie dziś jest ulica gruntowo-żwirowa. W czwartek w ratuszu otwarto oferty od pięciu podmiotów gotowych wykonać tę inwestycję. Okazuje się, że wszystkie one zaproponowały ceny znacznie przekraczające szacunki miejskich urzędników.

Przebudowa i rozbudowa ulicy Piaski ma polegać na wykonaniu asfaltowej jezdni o szerokości 6 metrów, budowie zjazdów chodnika i ścieżki rowerowej oraz oświetlenia ulicznego, systemu odwodnienia czy przebudowie kolizji sieci telekomunikacyjnej. W odpowiedzi na miejski przetarg swoje oferty złożyło pięć podmiotów.  Prawie wszystkie zadeklarowały gotować wykonania ulicy do końca lipca i wszystkie na swoje prace dają 60-miesięczną gwarancję. Problemem jest jednak cena. Podczas otwarcia oferty miejscy urzędnicy poinformowali, że na wykonanie zadania, przeznacza się kwotę w wysokości 1 mln 714 tys. zł. Okazuje się, że to zdecydowanie za mało, aby zrealizować inwestycję. Ceny ofertowe są znacznie wyższe i kształtują się od 2,25 mln zł do nieco ponad 3 mln zł. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum zambrowskich firm drogowych. Druga pod względem ceny jest oferta PBK Łomża. Jest ona o blisko 300 tys zł wyższa zambrowskiej i przekracza kwotę 2,5 mln zł.

Na razie nie wiadomo jak w tej sytuacji przetarg rozstrzygną władze miasta.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę