Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Grypa dziesiątkuje

Blisko 20 tysięcy zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę zanotowano w ciągu trzech ostatnich tygodni w województwie podlaskim. To 2,5 razy niż w tym samym czasie przed rokiem. Grypa atakuje przede wszystkim dzieci. Najwyższą dzienną zapadalność odnotowuję się wśród dzieci w grupie wiekowej 0 – 4 lat, a niemal 8 tys. tegorocznych zachorowań dotyczy osób do 14 roku życia.

Łomża i teren powiatu łomżyńskiego należy do regionów gdzie notowana jest największa liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Od początku roku było już ok. 2500 takich przypadków. Codziennie diagnozowanych jest około stu nowych zachorowań.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku podaje, że spośród 22 przypadków podejrzeń zachorowań diagnozowanych laboratoryjnie w kierunku wirusa grypy w laboratorium WSS-E, w 6 próbach stwierdzono obecność wirusa grypy typu A.

Rosnąca liczba zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę nie jest niepokojąca i jest związana z panującym sezonem grypowym. Trwa on od września do kwietnia. W regionie najwyższą liczbę zachorowań, niemal 30 000 odnotowano w styczniu 2013 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę