Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolejny przetarg na wywóz śmieci z Łomży

Władze Łomży ogłosiły kolejny przetarg na wybór firmy, która ma zajmować się zbieraniem i wywożeniem śmieci z miasta na miejskie wysypisko w Czartorii. Teraz „awaryjnie” – przez trzy miesiące - zajmuje się tym Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zadanie otrzymało ono po tym jak prezydent pod koniec ubiegłego roku unieważnił dwa kolejne przetargi na wybór firmy, która miała się tym zajmować. Odpowiedzialnością za to usiłował obarczyć radnych Łomży, którzy nie poparli jego propozycji dużej podwyżki stawek tzw. podatku śmieciowego.

Na złożenie nowych ofert firmy zainteresowane wywozem śmieci z Łomży mają czas do 6. lutego. W ostatnich dwóch przetargach o miejskie zlecenia zabiegały dwa podmioty – łomżyńska firma Błysk, która śmieci z miasta wywoziła od jesieni 2013 roku do połowy ubiegłego roku, oraz ostrołęckie MPK PURE HOME, które wygrało przetarg na wywóz śmieci z miasta na drugą połowę 2016 roku. Teraz miejskie zlecenia ma być aż do 31 marca 2019 r. Wybór najlepszej oferty ma odbyć się z uwzględnieniem trzech kryteriów: ceny (60 %), terminu płatności (10 %) i ekologii (30 %). W tym ostatnim chodzi o to jakimi samochodami dysponują firmy wywożące odpady. Punkty otrzymuje się za te spełniające normę emisji zanieczyszczeń Euro 5 lub Euro 6.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę