Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŁKS zaczął z przytupem

W pierwszym meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej piłkarze III-ligowego ŁKS-u 1926 Łomża rozgromili na własnym boisku Koronę Ostrołęka 5:0

Po dwóch tygodniach ciężkiej pracy, w których główny nacisk kładziony był na przygotowanie kondycyjne, ełkaesiacy w końcu rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Mimo dużego zmęczenia i braku dynamiki pewnie pokonali lidera ligi okręgowej grupy mazowieckiej, Koronę Ostrołęka 5:0 po bramkach Pawła Drażby, Michała Tarnowskiego, Daniela Kacprzyka, Rafała Maćkowskiego oraz trafieniu samobójczym - W pierwszej połowie, kiedy graliśmy mocniejszym składem, zespół funkcjonował naprawdę bardzo dobrze. Wiadomo, że to początek przygotowań i zdarzały się niedokładności, ale cieszy mnie, że pomimo zmęczenia byliśmy w stanie nieźle grać piłką i stwarzać sobie sytuacje bramkowe - ocenił pierwsze spotkanie trener Miłoszewski.
W starciu z Koroną siłą ŁKS-u było zgranie. Łomżanie zagrali bowiem w niemal niezmienionym składzie w porównaniu do tego, w jakim kończyli rundę jesienną - Pożegnaliśmy na razie tylko dwóch zawodników - Karola Stysia i Daiji Kimurę. Kolejnych dwóch - Maciej Wasilewski oraz Dawid Korotkiewicz - szuka szczęścia w innych klubach, ale nie jest powiedziane, że nie będą na wiosnę u nas grali - wylicza Miłoszewski - Póki co nie chcemy zapraszać na testy dużej grupy zawodników, bo zależy nam, żeby wzmocnić zespół piłkarzami klasowymi jak na III ligę, a ci w tym momencie próbują swoich szans w wyższych ligach. W przypadku gdy tam im się nie uda, usiądziemy do rozmów i być może uda się poważnie wzmocnić.

Na razie jedynym kandydatem do gry w biało-czerwonych barwach, który pokazał swoje umiejętności w meczu z Koroną był lewy obrońca Krzysztof Dąbkowski, które ostatnio reprezentował barwy IV-ligowych Błękitnych Raciąż, ale w swoim piłkarskim CV ma też ponad sto występów na boiskach III ligi w Starcie Działdowo - Będziemy tego zawodnika obserwować jeszcze w tym tygodniu, damy mu zagrać w dwóch sparingach i wtedy podejmiemy decyzję o jego przydatności do zespołu - tłumaczy trener zespołu z Łomży. Póki co kadra ŁKS-u powiększyła się po decyzjach sztabów szkoleniowych seniorów i juniorów młodszych. Na stałe do szerokiego składu włączeni zostali dwaj 18-letni drużyny prowadzonej przez Marcina Mroczkowskiego - defensywny pomocnik Rafał Zalewski oraz napastnik Michał Tarnowski, natomiast dwóch innych - lewy obrońca Mateusz Drozdowski oraz ofensywny pomocnik Maciej Listowski będzie rotacyjnie wymieniana na zajęciach pierwszej drużyny z innymi wyróżniającymi się graczami zespołu juniora młodszego.

Sparing z Koroną Ostrołęka był pierwszym z jedenastu spotkań, jakie łomżanie rozegrają podczas tych przygotowań. Z każdym kolejnym meczem przeciwnicy będą coraz bardziej wymagający - Celowo tak dobraliśmy sparingpartnerów, żeby byli dostosowani do etapu naszych przygotowań. Kiedy zaczniemy na treningach wchodzić na te typowo piłkarskie rzeczy, wtedy zmierzymy się z drużynami z II i I ligi, żeby pokazały nam, gdzie mamy braki i nad czym musimy jeszcze pracować - mówi trener Miłoszewski - Liczę też, że w spotkaniach z mocnymi rywalami będziemy mogli skorzystać już z tych nowych zawodników i wtedy na tle takich przeciwników ich przydatność będzie bardziej widoczna.
Szczegółowy kalendarz gier kontrolnych ŁKS-u:
- MKS Bug Wyszków (IV liga) – 25.01 – godzina 18.00 Łomża
- Podlasie Biała Podlaska (III liga) – 28.01 – godzina 12.00, Łomża
- Olimpia Zambrów (II liga) – 4.02 – godzina do ustalenia, Zambrów
- Pogoń Siedlce (I liga) – 8.02 – godzina do ustalenia/Siedlce
- Warmia Grajewo (IV liga) – 11.02 – godzina 12.00, Łomża
- Polonia Warszawa (II liga) – 14.02 – godzina 17.00 lub 19.00, Warszawa
- Legionovia Legionowo (II liga) – 18.02 – godzina i miejsce do ustalenia
- Stomil Olsztyn (I liga) – 22.02 – godzina i miejsce do ustalenia
- Rominta Gołdap (IV liga) 25.02 – godzina 12.00, Łomża
- Wissa Szczuczyn (IV liga) – 4.03 – godzina 12.00, Łomża.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę