poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Pierwsi z „Łomżyńską Kartą Seniora”

20 pierwszych seniorów z Łomży otrzymało „karty seniora”. Program „Łomżyńska Karta Seniora” w listopadzie ubiegłego roku uchwalili radni Łomży. Jego celem jest pobudzenie aktywności mieszkańców w wieku powyżej 60 lat poprzez zwiększenie dostępu do usług publicznych, dóbr kultury, imprez sportowych oraz innych dóbr i usług zapewniających poprawę warunków i komfortu życia. Dotychczas umowy partnerskie w ramach Programu podpisały cztery instytucje miejskie i 10 przedsiębiorców oferując seniorom zniżki na swoje usługi.

fot. UM Łomża
fot. UM Łomża

- Karta Seniora to nie tylko ulgi, ale również aktywizacja osób starszych – mówiła Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów, która współdziałała z władzami miasta przy tworzeniu Programu „Łomżyńska Karta Seniora”. Dotychczas wnioski o wydanie takiej karty złożyło niewiele ponad 70 osób, ale Grażyna Czajkowska jest przekonana, że wraz z rzeczywistym startem programu ulg, chętnych na karty będzie znacznie więcej.

Wnioski na Łomżyńską Kartę Seniora można składać w Centrum Współdziałania Społecznego przy ul. Farnej. Regulamin Programu „Łomżyńska Karta Seniora” publikujemy w załączniku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0