Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Najmniejszy koncert świata Dogbite na piątkę

Zespół Dogbite, szerszej publiczności znany z piosenki „Dzień świra” z kultowego filmu Marka Koterskiego. Warszawska grupa w piątek w Łomży promowała swoją najnowszą płytę „5. – Dwa dni temu na YouTube była premiera naszego najnowszego klipu „N.A.N.A” – mówi wokalista Marcin Kurowski. – Powstał z nagrań nadesłanych nam przez fanów i zarejestrowanych na koncertach, w tym oczywiście w Łomży, do której tak lubimy wracać! Tym razem sala klubu PopArt Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych świeciła pustkami. Zespół nie odpuścił jednak piątego koncertu w mieście. Kurowski wychodząc na scenę nawiązał do cyklu „Najmniejszy koncert świata”, organizowanego przez radio Roxy FM dla 10-20 widzów i muzycy szybko udowodnili, że nie są tylko grupą jednego przeboju.

„Dzień świra” oczywiście zabrzmiał pod koniec koncertu, ale poza swym sztandarowym utworem warszawski kwintet zaprezentował też wiele innych, udanych utworów. Przeważały wśród nich kompozycje z najnowszej, wydanej w listopadzie ubiegłego roku, płyty „5”. 
– Muzyka jest naszą misją – podkreśla Marcin Kurowski. – Tak długo, jak nam to sprawia przyjemność, będziemy więc grali i nagrywali płyty. Ta najnowsza jest nagrodą bardziej dla nas, jest takim znakiem dla publiczności, że jesteśmy i nie znudziliśmy się tą zabawą, jaką jest muzyka.
Dynamiczne utwory „Narcomatic”, „Alarm”, „Endorfina” czy „N.A.N.A” – kto był w na poprzednim łomżyńskim koncercie Dogbite w sierpniu 2014 roku pamiętał kamerkę na mikrofonie wokalisty i mógł zobaczyć się w ilustrującym tę piosenkę teledysku – nieźle rozruszały słuchaczy. Grupa zagrała też dwa nagrane na „5” covery, oba znane już łomżyńskiej publiczności: „Sheena Is A Punk Rocker” mistrzów amerykańskiego punk rocka The Ramones oraz „Top Modell”, czyli „Das Model” przedstawicieli elektronicznego rocka Kraftwerk.
– Spędziłem sześć lat w Niemczech – wyjaśnia Marcin Kurowski. – Tam chłonąłem niemiecką muzykę i mimo tego, że Kraftwerk absolutnie nie pasuje muzycznie do Dogbite, to postaraliśmy się zrobić ten cover w sposób rockowy i z polskim tekstem.
Najnowsze utwory dopełnił przekrojowy wybór starszych kompozycji, począwszy od debiutanckiej płyty, a muzycy, mimo nielicznej publiczności, zaliczają koncert do udanych.
– Z tych trzech koncertów które graliśmy w MDK dzisiaj było najmniej osób, ale my zawsze dajemy z siebie wszystko! – mówi Marcin Kurowski. – Frekwencja nie przełożyła się jednak negatywnie na atmosferę koncertu – nawet ta mniejsza ilość osób bawiła się i jest to dla nas ważne. 
Okazji do zabawy na rockowych koncertach w MDK-DŚT nie zabraknie też w lutym i w marcu, bowiem Łomżę odwiedzą ponownie znane grupy Acid Drinkers i Hunter oraz wchodzący przebojem do metalowej czołówki zespół Nocny Kochanek. 
– Na koncert Acid Drinkers zapraszamy pod koniec lutego – mówi Bernard Karwowski z MDK-DŚT. – Nocny Kochanek zagra u nas 5 marca , a Hunter 26 marca. Staramy się utrzymać miesięczny rytm rockowych koncertów, zapraszając nie tylko uznane gwiazdy, ale też mniej znane, ale ciekawe zespoły. 

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę