Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Region: Tylko 1200 wniosków o dopłaty rolno-środowiskowe dla gospodarstw

W tym tygodniu miną termin składaniu wniosków o dopłaty rolno-środowiskowe dla gospodarstw ekologicznych i stosujących ekologiczne metody. W województwie podlaskim podobnie jak i w całym kraju zainteresowanie mogło by być większe – mówią przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mogło gdyby większa ilość doradców pomagała rolnikom. Jak ocenia Jerzy Leszczyński za-ca dyrektora podlaskiego oddziału Agencji – wniosków na ten rok złożono 1200, mogło być 2000.

Sprawa terminów składania wniosków w programach rolno-środowiskowych jest bardzo skomplikowana. Właściciele gospodarstw ekologicznych, którzy już w latach poprzednich korzystali z dotacji, musieli złożyć wnioski wcześniej. Termin minął dla tych, którzy dopiero teraz chcieli ubiegać się o tę formę pomocy. Jak mówi Jerzy Leszczyński – ciągle można jeszcze składać wnioski ale ich rozpatrzenie i dopłata będzie dopiero w przyszłym roku. Warunkiem jest zachowanie dobrej praktyki rolniczej w gospodarstwie, oraz prowadzenie gospodarstwa metodami ekologicznymi. Jest o co walczyć bo kwoty są spore, a dotacje podzielone są na kilka kategorii płatnych od 160 zł do nawet 1800 zł za jeden hektar.
Największa dotacje przysługują oczywiście gospodarstwom ekologicznym z certyfikatem agencji. Jeżeli chodzi o uprawy, to na otrzymanie największej kwoty mają szansę sadownicy. Gospodarstw ekologicznych jest coraz więcej. W ugiegłym roku było ich 200 w województwie podlaskim. W tym roku przybyło kolejne 150

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę