Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Grypa zaatakowała

Ponad 11 tysięcy przypadków zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę zgłoszono w ciągu pierwszych dwóch tygodni stycznia w województwie podlaskim. To dwa razy więcej niż przed rokiem. W samej Łomży i najbliższej okolicy do połowy stycznia odnotowano ponad 1500 takich przypadków, a w tym tygodniu w poczekalniach przed gabinetami lekarzy rodzinnych tworzą się jeszcze dłuższe kolejki.

Sanepid, który zbiera od lekarzy i analizuje dane dotyczące zachorowań na grypę, podkreśla, że najwyższą dzienną zapadalność odnotowuję się wśród dzieci w grupie wiekowej 0 – 4 lata i wynosi ona 240 przypadków na 100 000 mieszkańców. Z jego danych wynika, że od początku roku w Łomży i okolicy dziennie na grypa atakuje około stu nowych osób.

Niemniej WSSE w Białymstoku informuje, że rosnąca liczba zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę nie jest niepokojąca i jest związana z panującym sezonem grypowym. W Polsce sezon ten trwa od września do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem.

W styczmniu spośród 14 przypadków podejrzeń zachorowań diagnozowanych laboratoryjnie w kierunku wirusa grypy w Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, w 2 próbach stwierdzono obecność wirusa grypy typu A.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę