Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Łomża nie była ostatnia...

Odnotowana w Łomży frekwencja podczas niedzielnego referendum lotniskowego wyniosła tylko 2,36%. To sześć razy niższa frekwencja niż w sali całego województwa podlaskiego, ale – co może być zaskakujące – wcale nie najniższa. Mniej osób poszło na referendum w Śniadowie, Piątnicy i Zbójnej. W tej ostatniej gminie frekwencja wyniosła 1,77% i jak podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – była najniższa w województwie.

Oto frekwencja podczas niedzielnego referendum w Łomży i okolicznych gminach powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego

Miasto Łomża 2,36% 

(Powiat łomżyński - 3,37%)
Przytuły – 6,53%
Wizna - 5,25%
Jedwabne - 4,70%
Łomża - 3,69%
Miastkowo - 3,64%
Nowogród - 3,24%
Śniadowo - 2,29%
Piątnica - 2,08% 
Zbójna - 1,77%

(Powiat kolneński – 3,94%)
Grabowo - 5,62%;
gm. Kolno  - 4,28%
m. Kolno  - 4,69%
Stawiski – 3,25%
Mały Płock - 2,78%
Turośl - 2,62%.

W niedzielę mieszkańcy województwa podlaskiego mieli odpowiedzieć na pytanie: Czy jest Pan/i za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego? Aby referendum było ważne, musiało wziąć w nim udział 30% uprawnionych do głosowania, czyli blisko 288 tysięcy osób. Tymczasem udział w nim wzięło około 123 500 osób, co oznacza, że frekwencja wyniosła 12,96 %, a więc referendum zostało formalnie uznane za nieważne. Organizacja lotniskowego plebiscytu kosztowała ok. 4 miliony złotych. Pieniądze pochodziły z kasy samorządu województwa. Było to drugie takie referendum w województwie podlaskim. W maju 2007 roku zorganizowano wojewódzki plebiscyt z pytaniem „Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem lokalizacji przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej S8(...)”, co miało wymusić budowę Via Baltica w wariancie białostockim. Wynik tego referendum też nie był ważny, ze względu na zbyt niską frekwencję. Ostatecznie obwodnica Augustowa został zbudowana w wariancie wskazywany przez organizacje ekologiczne i zgodnie z oficjalnie wyznaczonym dwa i pół roku później przez rząd, przebiegiem Via Baltica przez Łomżę.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę