Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Pokaż dziadkom”

Co roku udaru mózgu doświadcza około 70 tysięcy Polaków. Niestety duża część chorych nie wie jakie są objawy oraz w jaki sposób na nie reagować. Mają złudne nadzieje, że symptomy miną, odwlekają w czasie wezwanie karetki pogotowia, a przecież można podać lek który znacznie ograniczy rozległość negatywnych skutków udaru. Jest tylko jeden warunek - masz maksymalnie 4,5 godziny!

Studenci Koła Naukowego przy Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku nakręcili krótki film dotyczący objawów udaru niedokrwiennego mózgu i konieczności błyskawicznej reakcji. Jak podkreśla Paulina Werel temat jest nadzwyczaj ważny, gdyż udar jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci u osób dorosłych. Mało kto wie, że lek zasadniczy, który daje szanse na wyleczenie, można podać tylko w ciągu 4,5h od początku objawów. 
Dużo osób mających symptomy udaru czeka i ma złudne nadzieje, że one przejdą, ale – jak podkreślają studenci - to błędne nastawienie. - Dlatego stworzyliśmy akcję edukacyjną „Pokaż dziadkom”, która ma za zadanie zaktywizować ludzi młodych (i nie tylko) do uświadomienia osób w podeszłym wieku o konieczności szybkiej reakcji – przekonują studenci podkreślając, że to może uratować ich życie. 
W nagranym film, w którym występują ludzie dotknięci tą chorobą oraz którzy zgodzili się wystąpić przed kamerą, aby opowiedzieć co czuli bezpośrednio po rozpoczęciu udaru i jak ważna jest błyskawiczna odpowiedź!

Pomóż nam zmienić rzeczywistość, bez Ciebie nie damy rady! OBEJRZYJ, POLUB, UDOSTĘPNIJ a przede wszystkim POKAŻ swoim rodzicom i dziadkom. Chcemy ich przecież mieć przy sobie jak najdłużej... Weź sprawy w swoje ręce! 
Więcej informacji: www.facebook.com/pokazdziadkom


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę