Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Sikorskiego skończą remontować łomżyńskie firmy

Główne zdjęcie
Ul. Sikorskiego w Łomży

Pięć firm rywalizuje o zlecenie z miasta na remont dwóch ostatnich odcinków ulicy Sikorskiego. Wartość prac miejscy urzędnicy wycenili na blisko 15 mln zł, ale oferty są znacznie niższe – najtańsze opiewają na ok. 8 mln zł. Najniższe cenowo oferty złożyły łomżyńskie firmy drogowe. Na remont niespełna 1 km ul. Sikorskiego, którą przebiega przez Łomżę droga krajowa nr 63, władze miasta pozyskały 85% dotację z środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Chodzi o odcinki ulicy Sikorskiego w Łomży - od ulicy Wyszyńskiego do Al. Legionów (ok. 270 metrów długości) i od Al. Legionów do ulicy Wojska Polskiego (ok. 670 metrów). W ramach modernizacji drogowcy mają zbudować nową konstrukcję nawierzchni ulicy w kategorii ruchu KR4, przebudować skrzyżowania z ulicami bocznymi, zatoki autobusowe, chodniki i zbudować ścieżkę rowerową, ale także całą infrastrukturę techniczną w pasie drogowym. Poza tym planowane jest także wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Różaną.
Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku ratusz ogłosił przetarg na wykonanie modernizacji obu fragmentów ul. Sikorskiego, przy czym, ze względu na przeciągającą się ocenę wniosków, kilkakrotnie przesuwano termin  składania ofert przez wykonawców. Decyzja o dofinansowaniu tego zadania ze środków POIŚ zapadła dopiero na początku tego roku (zobacz: Sikorskiego będzie szybko remontowana). W poniedziałek w ratuszu odbyło się otwarcie ofert. Złożyło je pięć firm: ogólnopolskie Strabag i Budimex, PRD-M z Ostrołęki, oraz Unibep oddział w Łomży i PBK Łomża. Każda z nich zabiega o zlecenie na oba zadania, przy czym najniższe oferty złożyły firmy z Łomży. W przypadku Unibep to oferta na modernizację Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do Alei Legionów z ceną 2 mln 282 tys. 559,12 zł, a w przypadku PBK na odcinek od Alei Legionów do Wojska Polskiego z ceną 5 mln 679 tys. 154,28 zł. Na pierwsze z tych zadań miejscy urzędnicy planowali wydać nieco ponad 4 mln zł, a na drugie nieco ponad 10,5 mln zł. 
Zapisany w przetargu czas trwania robót na ul. Sikorskiego został określony do 30 listopada 2017 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę