Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Milion dla klubów sportowych z Łomży

Główne zdjęcie
Dotacje dla klubów na udział we współzawodnictwie sportowym seniorów

Dotacje od 1500 zł do 200 tysięcy złotych otrzymają z kasy miasta klubu sportowe w tym roku. W ramach otwartych konkursów na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pomiędzy organizacje i kluby sportowe z terenu Łomży rozdysponowano kwotę miliona złotych. Największą pulę miejskich środków przeznaczono na wsparcie sportu seniorskiego.

Dotacje na programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży
Dotacje na programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży
Dotacje na wydarzenia sportowe w Łomży
Dotacje na wydarzenia sportowe w Łomży

W poniedziałek Urząd Miejski opublikował w BIP piątkowe  - z 13. stycznia 2017 r. - zarządzenie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego rozdzielające środki. Dotacje przyznane zostały na cztery rożne działania – do „realizacji systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży”, przez „programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży”,  „udział we współzawodnictwie sportowym seniorów” po organizację w mieście wydarzeń sportowych. I właśnie na ten ostatni cel przeznaczone jest najwięcej miejskich środków. 430 tys. złotych zostało rozdysponowanych pomiędzy 9 klubów sportowych, przy czym aż 200 tys. zł z tej puli trafi do ŁKS 1926 Łomża na udział w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi piłki nożnej. Kolejny w tej grupie pod względem wysokości pozyskanego wsparcia jest LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża, który na przygotowanie seniorów do startów w pucharze  Świata, Mistrzostwach Polski, mitingach zagranicznych i krajowych oraz innych zawodach lekkoatletycznych klub z kasy miasta otrzyma 65 tys. zł.

Na „programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży” pomiędzy 17. klubów rozdysponowano kwotę 420 tys. zł. Największe wsparcie przypadło Młodzieżowemu Łomżyńskiemu Klubowi Sportowemu – 66 tys. zł, a następnie LŁKS„Prefbet Śniadowo” Łomża - 45 tys. zł i Ludowy Klub Sportowy Narew – Kurpiewski - 37 tys. zł.

Z 13. wybranych do dofinansowania miejskimi środkami wydarzeń sportowych organizowanych w Łomży największe wsparcie - w wysokości 34,5 tys. zł - trafiło do Podlaskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej na cykl zawodów w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”.

Osobną dotację - jak co roku 45 tys. zł – otrzyma Miejski Szkolny Związek Sportowy na realizację systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej podczas rozgrywek sportowych o mistrzostwo Miasta Łomża 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę