Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Pożyczka – zrób to sam!

Zakupy online stały się dla Polaków codziennością – w sieci zamawiamy już nie tylko sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego, ale także ubrania, obuwie czy produkty spożywcze z dostawą do domu. Przez Internet opłacamy wizyty u lekarza i pożyczamy pieniądze. Banki i firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując coraz więcej możliwości bezpiecznego i szybkiego otrzymania pieniędzy bez wychodzenia z domu.

 

Kto pożycza przez Internet?
Profil pożyczkobiorcy na przestrzeni ostatnich kilku lat uległ znaczącej zmianie. Stereotypowy wizerunek osoby zadłużającej się po raz kolejny po to, aby spłacić wcześniejsze zobowiązania odchodzi już do lamusa. Pożyczka samoobsługowa przez Internet to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego konsumenta, który ceni sobie dyskrecję, szybką decyzję, minimum formalności i możliwość złożenia wniosku przez Internet. Mimo że coraz więcej Polaków żyje na kredyt i dzięki temu realizuje swoje plany i marzenia, wiele osób wciąż odczuwa dyskomfort związany z wizytą w placówce banku lub firmy pożyczkowej.
Klienci coraz częściej decydują się na pożyczenie pieniędzy za pośrednictwem Internetu także ze względu na bezpieczne, nowoczesne i przyjazne serwisy online. Prosty i jasny przekaz zwiększa zaufanie klienta do firmy, a w wielu wypadkach pozwala także samodzielnie obliczyć całkowity koszt pożyczki jeszcze przed złożeniem wniosku. Nowoczesne kalkulatory pożyczek automatycznie podliczające całkowitą kwotę pożyczki, uwzględniając ilość, wysokość rat oraz RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania są ogromnym ułatwieniem dla klientów, którzy nie zawsze są obeznani ze skomplikowaną terminologią finansową.

Pożyczka online na niespodziewane wydatki
Samochód załadowany po sam dach sprzętem narciarskim dla całej rodziny, a silnik odmówił posłuszeństwa…Remont zalanej po gwałtownych deszczach piwnicy czy wymiana zalanego kawą laptopa - niespodziewane wydatki dotyczą każdego i wymagają natychmiastowej reakcji. Pożyczka online bez zbędnych formalności to szansa, aby sprawnie zaradzić kryzysowej sytuacji, szczególnie wprzypadku osób, które nie posiadają znacznych oszczędności lub, mając gotówkę odłożoną np. na lokacie, nie chcą utracić gromadzonych latami odsetek.

Złote zasady odpowiedzialnego pożyczania

 1. Zasięgnij opinii na temat firmy, z której zamierzasz pożyczyć gotówkę - wśród znajomych, na portalach społecznościowych czy forach internetowych. Im więcej informacji zgromadzisz, tym mniejsza szansa, że trafisz na nieuczciwego pożyczkodawcę.

 2. Wybierz wiarygodną firmę, która nie działa na rynku „od wczoraj”.

 3. Uważnie czytaj dokumenty, które podpisujesz.

 4. Jeżeli któryś z zapisów jest dla Ciebie niejasny, poproś pracownika firmy o wyjaśnienie.

 5. Przed podpisaniem umowy sprawdź, jaki będzie całkowity koszt pożyczki po naliczeniu odsetek.

 6. Upewnij się, że pożyczkodawca nie nakłada żadnych opłat dodatkowych, które nie zostały zawarte w umowie.

 7. Nie pożyczaj kwoty, której nie będziesz w stanie spłacić. Wybierz takie raty, które nie nadwyrężą Twojego miesięcznego budżetu.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę