Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

W MPEC była „czternastka”, a w MPWiK podwyżka

Główne zdjęcie
Zarząd MPWiK: Zbigniew Sasinowski (z lewej) i Mariusz Konopka (z prawej) (fot. UM Łomża)

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży dostali podwyżki. Zarząd spółki dwa tygodnie ociągał się z potwierdzeniem nam tej radosnej informacji. Jak nas poinformowano w odpowiedzi na zadane pod koniec grudnia pytania „wynagrodzenie zasadnicze zostało podwyższone o średnio 3,8%.”

MPWiK obok MPEC to największe i najbogatsze miejskie spółki w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski informując w pierwszej połowie grudnia o tym, że od lutego 2017 roku spółkami tymi będą kierować prezesi na kontraktach, z poborami wynoszącymi trzykrotność średnich pensji, mówił że te średnie płace wynoszą 4200 – 4300 zł miesięcznie. 
Niewiele później wyszło na jaw, że MPEC po raz pierwszy w historii na koniec roku wypłacił swoim pracownikom „ekstra pensje”. Jak się okazuje mniej więcej w tym samym czasie w drugiej z miejskich spółek MPWiK była podwyżka płac. Z potwierdzeniem tych informacji zarząd MPWiK zwlekał dwa tygodnie. W czwartek przyznał, że „w ostatnim czasie nastąpiła regulacja płac w spółce”. Ta „regulacja” polegała na tym, że wynagrodzenie zasadnicze zostało podwyższone o średnio 3,8%.
- Regulacja wynika z porozumienia zawartego z działającymi w Spółce Związkami Zawodowymi i ma charakter wyrównawczy, wynikający z braku regulacji płacowych na przestrzeni ostatnich lat – czytamy w odpowiedziach na nasze pytania podpisanych przez „zarząd MPWiK Sp z o.o. w Łomży”.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę