sobota, 25 listopada 2017 napisz DONOS@

Łomżyńskie szkoły na listach „Perspektyw”.

„Wybitne szkoły łączy szczególna atmosfera, poczucie odpowiedzialności nauczycieli i uczniów i coś, o czym zdajemy się dziś zapominać: radość uczenia i radość zdobywania wiedzy” - napisali twórcy rankingu najlepszych polskich liceów i techników miesięcznika „Perspektywy”. To najbardziej prestiżowy ranking szkół w kraju, który przeprowadzono już po raz 19. Na listach są też najlepsze szkoły z Łomży.

Ranking liceów województwa podlaskiego
Ranking liceów województwa podlaskiego
Ranking techników województwa podlaskiego
Ranking techników województwa podlaskiego

Z łomżyńskich liceów ogólnokształcących od lat najwyżej w rankingu jest notowane I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. W tym roku, tak samo jak w ubiegłym, szkoła znalazła się na 79 miejscu zestawienia. 
Kolejne z łomżyńskich liceów jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. W tym roku zajęło ono 204 miejsce, co jest awansem o 19. pozycji w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia.  
Ta sama kolejność jest w pomocniczym „rankingu maturalnym” - I LO na 86 pozycji, II LO na 196 pozycji, ale w zestawieniu „szkół olimpijskich” za I LO, na 61 pozycji, jest Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka z Łomży, które zajęło 129 miejsce. 
(Zobacz: Ranking liceów miesięcznika Perspektywy)

Wśród techników najwyżej z Łomży jest „Mechaniak”, który w tym roku zajął 299 miejsce w Polsce. To znaczący spadek w stosunku do poprzednich notowań, gdy szkoła była na 147 miejscy w 2016 roku i na 110 miejscu w 2015 roku. 
Kolejnym technikum z Łomży na listach rankingowych „Perspektyw” jest „Ekonomik”. Niemniej także i on zanotował spadek. Przed rokiem był na 126 miejscu, dwa lata temu na 212, a w tym roku jest powyżej trzechsetnego miejsca.
(Zobacz: Ranking techników miesieczniak Perspektywy)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0