Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejna szansa na pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego

Na czwartym miejscu od końca wśród wszystkich województw znalazło się podlaskie, jeżeli chodzi o projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest on jednym z czterech funduszy strukturalnych Unii Europejskiej wspierającym wzrost poziomu zatrudnienia. Na pierwszę edycję konkursu wpłynęło z Podlasia tylko 21 wniosków, z czego zatwierdzonych zostało siedem. Jak powiedział Piotr Natkański z Ministerstwa Gospodarki i Pracy - większość odrzuconych projektów zawierała nie błędy merytoryczne, a formalne, np. nie zgadzała się wersja elektroniczna z wydrukowaną, a przez to system odrzucał wniosek już na poziomie rejestracji. Dlatego na Podlasiu szansę na bezpłatne szkolenia, kursy, a nawet na pomoc w znalezieniu pracy ma jedynie pół tysiąca osób.

Łącznie trafi do nas ponad milion 600 tysięcy złotych - średnio po 200 tysięcy na każdy projekt. Obejmują one trzy grupy: pierwsza - to szkolenia kadr urzędów pracy, druga - pomoc uzależnionym, bezdomnym i długotrwale bezrobotnym, a trzecia - wyrównywanie szans kobiet. Projekty realizować będą m.in. Powiatowe Urzędy w Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Suwałkach oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim. O tym, jakie instytucje poszukują chętnych do wzięcia udziału w programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.DWFefs.gov.pl. Tam też są informacje dla instytucji chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. O pieniądze mogą ubiegać się m.in. urzędy pracy, gminy, firmy szkoleniowe, organizacje pozarządowe, ośrodki doradctwa rolniczego.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę