niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Kino Millenium na 2 sale prawie gotowe na tłumy widzów

Kto pamięta salę na około 200 miejsc Kina Millenium sprzed roku, kiedy to odbywał się tam ostatni seans filmowy, będzie po generalnej przebudowie i remoncie bardzo zaskoczony – tak zapowiada Karol Charubin ze spółki Kino Polska, w której jest współwłaścicielem, z bratem. Kilka razy termin otwarcia jedynego w Łomży kina był przesuwany. - Wielce możliwe, że będzie to 27. stycznia, ale nie chcę znów obiecywać, ponieważ mamy problemy, rozmaite, zwłaszcza z powodu niesłowności ludzi i jednej firmy z Łomży – zastrzega Karol Charubin, opowiadając o nowinkach w zabytku.

Montaż liter Kino Millenium 19.11.2016r
Montaż liter Kino Millenium 19.11.2016r

- Dużo przez niecały rok udało się zrobić – opisuje współwłaściciel Kina Millenium. Przypomina, że spółka Kino Polska zaczynała przebudowę wewnątrz i modernizację 1. lutego 2016. - Powstały w środku dwie sale kinowe: większa na 235 miejsc i mniejsza na 135 miejsc – wyjawia z radością. Wygodne fotele mają układ schodkowy, jak zapowiadał przed remontem, znakomicie to wygląda i ułatwia widzom oglądanie filmów na ekranie, bez zasłaniania głowami obrazu. Wyremontowano w całości dach i zmieniono elewację. Od strony Wojska Polskiego ma kolor czarny, główne wejście zostało w lewo przesunięte, aby powstało miejsce na drugą salę: są one jakby odwrócone do siebie tyłem. System wentylacyjny zapewnia ogrzewanie, klimatyzację i wymianę świeżego powietrza. To ważne dla wrażliwszych na zapachy, gdyż - oprócz kawy i deserów lodowych - bufet kinowy będzie serwował popcorn, którego tłustej i świdrującej nozdrza woni właściciele i fotele powinni uniknąć. Zdaniem Karola Charubina, w promieniu 300 km od Łomży nie ma w Polsce nowocześniejszego kina. Na przykład, w Warszawie są kina 10-punktowe I Max, Kino Millenium ma 8 punktów, zaś 6 i w dół pozostałe. Co zapewnia tak wysoką ocenę jakości wizualnej i audialnej...? -  W Niemczech, w Berlinie kupiliśmy dużo lepszy sprzęt do wyświetlania filmów i nagłaśniania, niż zaproponował nam jedyny dystrybutor w Polsce – cieszy się z zakupu. - Mamy jedyny w Polsce procesor Lexicon, rozdzielający dźwięk stereo na 32 głośniki, a do tego, też jedyny, laserowy projektor filmowy NEC.
Rok temu Karol Charubin oceniał koszty przebudowy, modernizacji  i wyposażenia „nowego” Kina Millenium na około 3 miliony złotych. Na początku stycznia 2017 szacuje, że koszty mogą sięgnąć około 6 milionów złotych. Fundusze na inwestycje pochodzą z oszczędności obu przedsiębiorców i – głównie, jak podkreśla współwłaściciel kina w remoncie – z kredytów bankowych oraz leasingu.

Mirosław R. Derewońko

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę