Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Kino Millenium na 2 sale prawie gotowe na tłumy widzów

Główne zdjęcie
Montaż liter Kino Millenium 19.11.2016r

Kto pamięta salę na około 200 miejsc Kina Millenium sprzed roku, kiedy to odbywał się tam ostatni seans filmowy, będzie po generalnej przebudowie i remoncie bardzo zaskoczony – tak zapowiada Karol Charubin ze spółki Kino Polska, w której jest współwłaścicielem, z bratem. Kilka razy termin otwarcia jedynego w Łomży kina był przesuwany. - Wielce możliwe, że będzie to 27. stycznia, ale nie chcę znów obiecywać, ponieważ mamy problemy, rozmaite, zwłaszcza z powodu niesłowności ludzi i jednej firmy z Łomży – zastrzega Karol Charubin, opowiadając o nowinkach w zabytku.

- Dużo przez niecały rok udało się zrobić – opisuje współwłaściciel Kina Millenium. Przypomina, że spółka Kino Polska zaczynała przebudowę wewnątrz i modernizację 1. lutego 2016. - Powstały w środku dwie sale kinowe: większa na 235 miejsc i mniejsza na 135 miejsc – wyjawia z radością. Wygodne fotele mają układ schodkowy, jak zapowiadał przed remontem, znakomicie to wygląda i ułatwia widzom oglądanie filmów na ekranie, bez zasłaniania głowami obrazu. Wyremontowano w całości dach i zmieniono elewację. Od strony Wojska Polskiego ma kolor czarny, główne wejście zostało w lewo przesunięte, aby powstało miejsce na drugą salę: są one jakby odwrócone do siebie tyłem. System wentylacyjny zapewnia ogrzewanie, klimatyzację i wymianę świeżego powietrza. To ważne dla wrażliwszych na zapachy, gdyż - oprócz kawy i deserów lodowych - bufet kinowy będzie serwował popcorn, którego tłustej i świdrującej nozdrza woni właściciele i fotele powinni uniknąć. Zdaniem Karola Charubina, w promieniu 300 km od Łomży nie ma w Polsce nowocześniejszego kina. Na przykład, w Warszawie są kina 10-punktowe I Max, Kino Millenium ma 8 punktów, zaś 6 i w dół pozostałe. Co zapewnia tak wysoką ocenę jakości wizualnej i audialnej...? -  W Niemczech, w Berlinie kupiliśmy dużo lepszy sprzęt do wyświetlania filmów i nagłaśniania, niż zaproponował nam jedyny dystrybutor w Polsce – cieszy się z zakupu. - Mamy jedyny w Polsce procesor Lexicon, rozdzielający dźwięk stereo na 32 głośniki, a do tego, też jedyny, laserowy projektor filmowy NEC.
Rok temu Karol Charubin oceniał koszty przebudowy, modernizacji  i wyposażenia „nowego” Kina Millenium na około 3 miliony złotych. Na początku stycznia 2017 szacuje, że koszty mogą sięgnąć około 6 milionów złotych. Fundusze na inwestycje pochodzą z oszczędności obu przedsiębiorców i – głównie, jak podkreśla współwłaściciel kina w remoncie – z kredytów bankowych oraz leasingu.

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę