sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Stok w Rybnie szykuje się dla narciarzy

W ciągu 12 godzin temperatura powietrza w okolicach Łomży spadła o 11°C. Synoptycy zapowiadają, że będzie jeszcze zimniej. W nocy z piątku na sobotę może być w regionie poniżej - 20°C. Mroźny atak zimy sprawił, że „odżyła” Stacja Narciarska w Rybnie. Nocą włączono armatki naśnieżające stoki, a Tomasz Jankowski zapowiada, że na nartach pojeździć będzie można tu już w sobotę. Na pewno będzie co najmniej jedna trasa, a być może już dwie, bo śnieg na górkę wrzuca 9 armatek.

Widok z kamery na stoki w Rybnie Postępy w naśnieżaniu stoku można obserwować na stronie www.rybno.pl.
Widok z kamery na stoki w Rybnie Postępy w naśnieżaniu stoku można obserwować na stronie www.rybno.pl.
Wykres temperatury powietrza za ostatnie 48 godzin ze stacji meteo IMGW w Marianowie k. Łomży.
Wykres temperatury powietrza za ostatnie 48 godzin ze stacji meteo IMGW w Marianowie k. Łomży.

Stacja narciarska w oddalonym od Łomży o 9 km Rybnie działa od 10 lat. Oferuje naśnieżone i oświetlone trasy narciarskie o łącznej długości 1500 m oraz różnicy wzniesień 40 m. Wytyczone są tu cztery trasy plus piąta do nauki jazdy. To sprawia, że Rybno jest największą zimową atrakcją w regionie. Na stok przyjeżdżają tysiące mieszkańców Łomży, ale także narciarzy z okolic Ostrołęki, Białegostoku czy nawet Warszawy. Przyjeżdżają tu całymi rodzinami, także z małymi dziećmi, i świetnie się bawią. 
Aby stacja mogła ruszyć potrzebny jest tylko już niewielki mróz, bo śnieg załatwiany jest we własnym zakresie. Jak się okazuje z tym mrozem jest coraz gorzej... Planowano, że stacja ruszy tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem, ale odwilż sprawiła, że śnieg, który został usypany stopił się, a woda spłynęła z górki w kierunku Narwi. Teraz ponownie włączono armatki śnieżne.
- Naśnieżanie rozpoczęliśmy nocą jak tylko temperatura spadła poniżej zera – mówi Tomasz Jankowski. - Cały czas pracują armatki i liczymy, że do soboty uda nam się naśnieżyć może już dwie z czterech tras. Mamy nadzieję, że odwilż już szybko nie nadejdzie.
Zgodnie z planami właścicieli stoku w Rybnie otwarcie sezonu narciarskiego nastąpi w sobotę 7. stycznia o godz. 10. Na górkę narciarze będą wjeżdżać sześcioma wyciągami, w tym nowym z wjazdem na wykonane podwyższenie stoku do 50 m, o długości zjazdu 315 m.
Stacja oferuje także dwa punkty Wypożyczalni Sprzętu Narciarskiego i dwa punkty Baru. W sezonie narciarskim czynna będzie w soboty, niedziele, święta i ferie w godz. 10.00-20.30; a w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 14.30-20.30.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0