Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Nowoczesny rozwój edukacji od przedszkola...

107 tabletów trafiło do miejskich przedszkoli w Łomży. Urządzenia zostały kupione przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w ramach realizowanego wspólnie z przedszkolami unijnego projektu „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej”. Tablety posłużą do „uczenia dzieci w monitorku”, czyli pokazywania im, że tablety mogą służyć nie tylko do zabawy. - Dzieci będą miały fajną zabawę, choć podejrzewam, że dla większości z nich nie będzie to nowością – mówił Wojciech Kowalik, dyrektor ŁCRE. - Niemniej warto inwestować w te najmniejsze dzieciaki w Łomży.

Głównym celem wartego niemal 1,5 mln zł projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 9 łomżyńskich przedszkoli publicznych przez: dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością, wzbogacenie oferty edukacyjnej i rozwijanie kompetencji zawodowych nauczycieli niezbędnych do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, wzmocnienie kompetencji kluczowych i postaw/umiejętności dzieci z wykorzystaniem atrakcyjnych metod i form oraz narzędzi TIK. To właśnie z tej przyczyny przedszkola otrzymały tablety, a niebawem mają otrzymać jeszcze do nich specjalistyczne oprogramowanie, a także m.in. zestawy multimedialne z tablicami, rzutnikami, laptopami czy kamerami cyfrowymi.
- Ogłosiliśmy dwa kolejne przetargi, a przed nami jeszcze jeden duży na około dwa tysiące pozycji od wody mineralnej po sprzęt laboratoryjny w wodnym świecie – opowiada Maciej Listowski, wicedyrektor ŁCRE  podkreślając, że te zakupy do przedszkoli powinny trafić na początku lutego.  - Z realizowanych w ramach projektu zakupów przez ŁCRE żaden sprzęt nie zostanie w centrum lecz wszystkie one trafią do współpracujących z nami przedszkoli – dodaje.

Dla dzieci i nauczycieli
W projekcie uczestniczy w blisko 1500 dzieci i około 140 nauczycieli. Dzieci do połowy 2018 roku mają mieć bezpłatne zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, matematyki, informatyki czy przyrody i rekreacji. To także zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów. W sumie w czasie trwania projektu zostanie zrealizowanych ponad 12 tysięcy godzin dodatkowych zajęć dydaktycznych. 
Poza tym w jego ramach ma nastąpić również podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli. Wsparcie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych obejmuje dofinansowanie kursów kwalifikacyjnych i studiów podyplomowych.


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę