poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Kolno doczeka się remontu głównych ulic

Pięć firm walczy o zlecenie na zaprojektowanie i przebudowanie prowadzącego przez Kolna „przejścia” drogi krajowej nr 63. Przebiegające przez środek miasta ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego mają być gruntownie przebudowane i poszerzone o jeden pas ruchu, a przy okazji w Kolnie powstaną nowe ronda i pierwsze w mieście skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Inwestycja ma być gotowa za 3 lata, w listopadzie 2019.

Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)
Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)

Ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego to najbardziej zatłoczone ulice w Kolnie. Szczególnie duży ruch jest notowany na nich w sezonie letnim, bo trasą tą jadą turyści z centralnej i południowej Polski na wypoczynek na Mazury - do Pisza, Mikołajek  czy Giżycka. Ruchliwa droga o długości ok. 2,5 km przecina Kolno prawie dokładnie na dwie połowy i w okresach wzmożonego ruchu jest olbrzymi problem z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych i przejazdem do przeciwległych części miasta. Planowana przez GDDKiA modernizacja tych ulic ma te problemy rozwiązać. Tuż przed nowy rokiem otwarto oferty firm chcących realizować to zlecenie. GDDKiA na to zadanie przeznaczała nieco ponad 28 mln zł i w tej granicy mieszczą się aż cztery z pięciu złożonych ofert. Jak informuje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA najtańsza z nich opiewa na ponad 26,79 mln zł. Złożyło je konsorcjum PBK Łomża i PDM Pisz.

Firma, która otrzyma zlecenie na wykonania przejścia przez Kolno najpierw będzie musiała wykonać wszelkie projekty, a później uzyskać pozwolenia na przebudowę ulic. Drogowcy szacują, że fizyczne roboty drogowe w mieście będą prowadzone w latach 2018 i 2019.  Prace będą musiały odbywa się „pod ruchem”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0