Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Kolno doczeka się remontu głównych ulic

Główne zdjęcie
Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)

Pięć firm walczy o zlecenie na zaprojektowanie i przebudowanie prowadzącego przez Kolna „przejścia” drogi krajowej nr 63. Przebiegające przez środek miasta ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego mają być gruntownie przebudowane i poszerzone o jeden pas ruchu, a przy okazji w Kolnie powstaną nowe ronda i pierwsze w mieście skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Inwestycja ma być gotowa za 3 lata, w listopadzie 2019.

Ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego to najbardziej zatłoczone ulice w Kolnie. Szczególnie duży ruch jest notowany na nich w sezonie letnim, bo trasą tą jadą turyści z centralnej i południowej Polski na wypoczynek na Mazury - do Pisza, Mikołajek  czy Giżycka. Ruchliwa droga o długości ok. 2,5 km przecina Kolno prawie dokładnie na dwie połowy i w okresach wzmożonego ruchu jest olbrzymi problem z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych i przejazdem do przeciwległych części miasta. Planowana przez GDDKiA modernizacja tych ulic ma te problemy rozwiązać. Tuż przed nowy rokiem otwarto oferty firm chcących realizować to zlecenie. GDDKiA na to zadanie przeznaczała nieco ponad 28 mln zł i w tej granicy mieszczą się aż cztery z pięciu złożonych ofert. Jak informuje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA najtańsza z nich opiewa na ponad 26,79 mln zł. Złożyło je konsorcjum PBK Łomża i PDM Pisz.

Firma, która otrzyma zlecenie na wykonania przejścia przez Kolno najpierw będzie musiała wykonać wszelkie projekty, a później uzyskać pozwolenia na przebudowę ulic. Drogowcy szacują, że fizyczne roboty drogowe w mieście będą prowadzone w latach 2018 i 2019.  Prace będą musiały odbywa się „pod ruchem”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę