Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Władza płaci reżimowym mediom cz. 3

Główne zdjęcie
Wydatki na media spółki ZGO

Kolejna miejska spółka przyznała ile płaci reżimowym mediom. To ZGO, czyli powołana na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego miejska spółka śmieciowa, która zarządza wysypiskiem śmieci w Czartorii pod Miastkowem i za sprawą której w Łomży ma wzrosnąć podatek śmieciowy. Jeszcze w listopadzie prezes spółki, Jan Perkowski, przekonywał, że „spółka ZGO nie wyodrębniła w swoim budżecie środków na reklamę oraz artykuły sponsorowane”, a teraz przyznał, że zapłacił pro-prezydenckiej grupie medialnej blisko 20 tysięcy złotych m.in. „za publikacje artykułów z zakresu działalności spółki” oraz „utrzymanie baneru reklamowego”.

Przepływy środków jakie z miasta i podległych miastu spółek i instytucji płyną do reżimowych mediów w Łomży ujawniają kolejne odpowiedzi na interpelację radnego Zbigniewa Prosińskiego. Choć radny informacji tych domagał się jeszcze we wrześniu uzupełnienia do odpowiedzi ciągle spływają, bo niektóre spółki jak MPEC, czy ZGO, nie chciały tego ujawnić. Teraz okazuje się, że one także mają kosztowne umowy z mediami jedynie wychwalającymi prezydenta Chrzanowskiego.

Z podległych prezydentowi instytucji jeszcze tylko MOSiR nie ujawnił ile płaci reżimowym mediom. Wiadomo jedynie, że w 2015 i 2016 roku na reklamę dyrektor tej instytucji w czterech redakcjach wydał blisko 25 tys. zł, ale nie chce ujawnić jak były podzielone te środki.

210407125521.jpg
Foto: Wydatki na media spółki ZGO
Foto: Wydatki na media MPEC Łomża
Foto: Wydatki na media MPGKiM Łomża
Foto: Wydatki na media MOSiR Łomża
Foto: Wydatki na media MPWiK Łomża
Foto: Wydatki na media spółka PPŁ Łomża
Foto: Wydatki na media ratusz cz. 1
Foto: Wydatki na media ratusz cz. 2
Foto: Wydatki na media ratusz cz. 3
Foto: Wydatki na media ratusz uzupełnienie cz. 1
Foto: Wydatki na media ratusz uzupełnienie cz. 2

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę