sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif
tekst płatny

Dla kogo samochód zabytkowy?

Mercedes, Jaguar, Alfa Romeo to marki samochodów posiadających modele, do których wzdychają prawdziwi pasjonaci pojazdów zabytkowych. Niektórzy nabywają oldtimery z chęcią zarobienia na nich dużych pieniędzy, a inni po prostu uwielbiają spędzać czas na restaurowaniu starego pojazdu czy sprawia im przyjemność jazda klasykiem. Jeśli chciałbyś posiadać takie auto, jednak Twoim hobby nie są stare samochody oraz nie posiadasz nieograniczonych funduszy to warto zadać sobie pytanie, czy tego rodzaju inwestycja aby na pewno będzie dla Ciebie opłacalna?

Najważniejsza jest cena
Nie ma co tu dużo mówić, przy zakupie samochodu zabytkowego liczy się przede wszystkim jego cena. Koszty zakupu niektórych rzadkich modeli samochodów mogą zdecydowanie przekraczać koszty nabycia nowoczesnego pojazdu prosto z salonu. Dodatkowo trzeba pamiętać, że ceny polskich klasyków są dużo niższe niż tych sprowadzanych z rynku amerykańskiego. Dlatego właśnie chęci zakupu oldtimera przez zwykłego człowieka tak często spalają na panewce, gdy podliczy on koszty zakupu, naprawy i późniejszej eksploatacji. Najczęściej oldtimery kupowane są przez prawdziwych pasjonatów, którzy nie liczą się z finansami, nawet jeśli miałoby to mocno nadwyrężyć ich budżet.
Decydując się na zakup samochodu zabytkowego trzeba myśleć przyszłościowo. Nawet jeśli samochód w momencie zakupu nie posiada żadnych wad ani usterek to wcale nie oznacza, że za jakiś czas nie ukażą się one na światło dzienne. W przypadku mało popularnych modeli na próżno będzie nam szukać osób umiejących je naprawić, gdyż może ich po prostu nie być. Koszt wymiany zepsutych części w większości przypadków jest bardzo wysoki, a dodatkowo znalezienie niektórych elementów może być bardzo trudne. Wszelkiego rodzaju nieoryginalne zamienniki nie tylko obniżą wartość pojazdu, lecz również zmniejszą jego atrakcyjność na rynku klasyków.

Zabezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków
Jeśli już zdecydujemy się na zakup wymarzonego klasyka to niestety nie wystarczy zamknąć go w garażu, aby uchronić pojazd przed uszkodzeniem. Losowe sytuacje, w których zabytkowe auto może ulec zepsuciu mogą mieć miejsce praktycznie wszędzie, nawet w zamkniętym pomieszczeniu. Dlatego właśnie tak ważne jest, by wykupić korzystne ubezpieczenie dedykowane klasykom (np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/), które pokryje koszty ewentualnej naprawy zaistniałych awarii. Warto dodać, że polisa działa również w przypadku uszkodzenia pojazdu podczas stłuczki na drodze czy wystaw samochodowych, na których przecież bardzo często bywają właściciele oldtimerów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0