Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Tragiczna noc na drogach regionu

Do dwóch niebezpiecznych wypadków doszło minionej nocy na drogach powiatu łomżyńskiego. W jednym z nich zginął człowiek. Przyczynami obu tragicznych w skutkach wypadków byli rolnicy jeżdżący nocą nieoświetlonymi ciągnikami. Pierwszy z wypadków zdarzył się na trasie Łomża - Śniadowo, w okolicach Jakaci Dwornej – ciągnik wjechał wprost pod TIRa, drugi w miejscowości Gawrychy – na trasie Łomża - Zbójna - gdzie nieoświetlony ciągnik zajechał drogę samochodowi osobowemu.

Wobec bezmyślności niektórych kierowców policjanci staja się bezsilni. Jak mówi Jarominiak podejmowane przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne, a nawet upominanie nie dają oczekiwanych rezultatów. Wypadki powodowane przez rolników jeżdżących nieoświetlonymi ciągnikami niestety nie należą do rzadkości. Dlatego policja apeluje do innych użytkowników dróg o ostrożność bo okazuje się, że inni “są nieobliczalni”
Sprawca wypadku w Jakaci Dwornej był - jak podejrzewają policjanci – pijany traktorzysta, który nieoświetlonym ciągnikiem, bez tablic rejestracyjnych, wyjechał wprost pod nadjeżdżającego TIR. Kierowca samochodu nie miał szans na wyhamowanie. Traktorzysta zginął.
W wypadku w Gawrychach na szczęście skończyło się “tylko” na niebezpiecznych ranach. Tu kierowca osobowego citroena przed zderzeniem z nieoświetlonym ciągnikiem ratował życie ucieczką do rowu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę