Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Żandarmeria na ulicach Łomży

Główne zdjęcie
Wspólny patrol policji i ŻW na ul. Moniuszki 27 grudnia 2016 r.

Wprowadzone przed tygodniem przez premier Beatę Szydło wspólne patrole Żandarmerii Wojskowej i policji dotarły także do Łomży. Jak informuje podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji, w mieście i na terenie powiatu do wczoraj skierowano cztery takie patrole. - Im więcej patroli, tym większa możliwość reakcji – mówi Baranowski.

Zgodnie z decyzją premier patrole żandarmerii w Polsce mają działać do 15 stycznia. Wnioskował o to szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który argumentował decyzję „wzrostem zagrożenia” po zamachach w Turcji i Niemczech. Żandarmi mają udzielać pomocy policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie kraju.
- Dziennie na terenie województwa podlaskiego działa kilka takich patroli policji i żandarmerii – mówi  Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. - Do Łomży, do wczoraj, skierowano cztery takie patrole. 
Jak się okazuje były po dwa patrole przez dwa dni. 
- Żandarmeria, wraz z policją realizuje zadania administracyjno - porządkowe – podkreśla Baranowski, dodając, że dzięki takiej decyzji pani premier, można wystawić więcej patroli, które mogą działać w miejscach gdzie są większe skupiska, lub większe przemieszczanie osób.

Żandarmeria Wojskowa (ŻW) to organ ścigania - wyodrębniona i wyspecjalizowana służba Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, której działalność polega na zapewnieniu przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz ochranianie porządku publicznego i zapobieganie popełnianiu przestępstw na terenach jednostek wojskowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę