poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Żandarmeria na ulicach Łomży

Wprowadzone przed tygodniem przez premier Beatę Szydło wspólne patrole Żandarmerii Wojskowej i policji dotarły także do Łomży. Jak informuje podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji, w mieście i na terenie powiatu do wczoraj skierowano cztery takie patrole. - Im więcej patroli, tym większa możliwość reakcji – mówi Baranowski.

Wspólny patrol policji i ŻW na ul. Moniuszki 27 grudnia 2016 r.
Wspólny patrol policji i ŻW na ul. Moniuszki 27 grudnia 2016 r.

Zgodnie z decyzją premier patrole żandarmerii w Polsce mają działać do 15 stycznia. Wnioskował o to szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który argumentował decyzję „wzrostem zagrożenia” po zamachach w Turcji i Niemczech. Żandarmi mają udzielać pomocy policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie kraju.
- Dziennie na terenie województwa podlaskiego działa kilka takich patroli policji i żandarmerii – mówi  Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. - Do Łomży, do wczoraj, skierowano cztery takie patrole. 
Jak się okazuje były po dwa patrole przez dwa dni. 
- Żandarmeria, wraz z policją realizuje zadania administracyjno - porządkowe – podkreśla Baranowski, dodając, że dzięki takiej decyzji pani premier, można wystawić więcej patroli, które mogą działać w miejscach gdzie są większe skupiska, lub większe przemieszczanie osób.

Żandarmeria Wojskowa (ŻW) to organ ścigania - wyodrębniona i wyspecjalizowana służba Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, której działalność polega na zapewnieniu przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz ochranianie porządku publicznego i zapobieganie popełnianiu przestępstw na terenach jednostek wojskowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0