Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wietrzna pogoda

Coraz silniejsze podmuchy wiatru notowane są nad regionem. W Marianowie pod Łomża stacja pogodowa IMGW zanotowała dziś podmuch wiatru z prędkością 18,5 metrów na sekundę. Silny wiatr powoduje także utrudnienia komunikacyjne i przerwy w zasilaniu w energię elektryczną.

W związku z silnym wiatrem strażacy w regionie Łomży, Kolna i Zambrowa podejmowali już kilka interwencji. Podmuchy wiatru łamią konary drzew, które spadając blokują przejazdy po drogach lub zrywają sieci energetyczne. Tego typu zdarzenia były dziś w Kozikach, Chomentowie i Wyrzykach pod Łomżą, w Tyszkach-Wądołowo, Grabowie i wsi Dusze na terenie powiatu kolneńskiego, czy w Nagórkach-Jabłoń i Gołasze-Puszcza w okolicach Zambrowa.

Jak przekazują synoptycy, silne podmuchy wiatru z zachodu i północnego zachodu będą utrzymywały się co najmniej do północy. Później siła wiatru będzie trochę mniejsza choć jeszcze jutro w ciągu dnia wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.
Zmienia się też pogoda. Na niebie jest coraz więcej przejaśnień i spada temperatura. W nocy ma być ok. 0°C. Jutro w dzień podobnie. Możliwe też, że wystąpią przelotne opady śniegu. Kolejnej nocy, ze środy na czwartek, w regionie temperatura powietrza ma spaść minimalnie, od -3°C do -5°C.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę