poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wietrzna pogoda

Coraz silniejsze podmuchy wiatru notowane są nad regionem. W Marianowie pod Łomża stacja pogodowa IMGW zanotowała dziś podmuch wiatru z prędkością 18,5 metrów na sekundę. Silny wiatr powoduje także utrudnienia komunikacyjne i przerwy w zasilaniu w energię elektryczną.

W związku z silnym wiatrem strażacy w regionie Łomży, Kolna i Zambrowa podejmowali już kilka interwencji. Podmuchy wiatru łamią konary drzew, które spadając blokują przejazdy po drogach lub zrywają sieci energetyczne. Tego typu zdarzenia były dziś w Kozikach, Chomentowie i Wyrzykach pod Łomżą, w Tyszkach-Wądołowo, Grabowie i wsi Dusze na terenie powiatu kolneńskiego, czy w Nagórkach-Jabłoń i Gołasze-Puszcza w okolicach Zambrowa.

Jak przekazują synoptycy, silne podmuchy wiatru z zachodu i północnego zachodu będą utrzymywały się co najmniej do północy. Później siła wiatru będzie trochę mniejsza choć jeszcze jutro w ciągu dnia wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.
Zmienia się też pogoda. Na niebie jest coraz więcej przejaśnień i spada temperatura. W nocy ma być ok. 0°C. Jutro w dzień podobnie. Możliwe też, że wystąpią przelotne opady śniegu. Kolejnej nocy, ze środy na czwartek, w regionie temperatura powietrza ma spaść minimalnie, od -3°C do -5°C.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0