Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Od nowego roku sześciolatki zostaną zwolnione z opłat

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że od nowego roku gminy nie będą mogły pobierać opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznym przedszkolu. Zmiana ma związek z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw.

Od przyszłego roku sześciolatki, biorące udział w wychowaniu przedszkolnym, zostaną objęte subwencją oświatową. Oznacza to, iż rodzice dzieci w wieku 6 lat, uczęszczających do przedszkola, będą ponosić jedynie koszty wyżywienia.
„Po 1 stycznia 2017 r. rady gmin powinny dokonać zmian w uchwale w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia w prowadzonych przez siebie publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego, w zakresie dotyczącym całkowitego zniesienia opłat za korzystanie przez dziecko 6-letnie z wychowania przedszkolnego” – podkreśliło ministerstwo dodając, że w praktyce, od 1 stycznia 2017 r. rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (oraz starszych) w publicznych przedszkolach (oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej lub innych formach wychowania przedszkolnego), muszą ponosić jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę