Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Powtórka z matury

67 maturzystów pisało powtórzony egzazamin z historii w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Egzamin pisany w pierwszym terminie został unieważniony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Obserwator uznał, że uczniowie nie pisali prac samodzielnie, na sali panował hałas a pilnujący porządku nauczyciele nie reagowali. Podczas powtórzonego egzaminu na sali byli eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Zmienione było także ustawienie ławek - mówi Józef Przybylski, dyrektor II LO w Łomży - Tym razem odstęp między nimi został zwiększony do 2,5 m a uczniowie pisali w dwóch salach. Od pierwszego terminu minął już prawie miesiąc, dlatego wyniki mogą być nieznacznie słabsze, ale Przybylski nie zakłada niepowodzenia.


Dyrektor liczy, że wynik powtórzonego egzaminu potwierdzi, że uczniowie byli dobrze przygotowani do egzaminu dojrzałości. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 39 pytań w teście podstawowym i 59 w rozszerzonym. Na pierwszą część mieli 120 minut, na drugą 150. Wychodzący z egzaminu przyznawali, że powtarzanie egzaminu było dla nich bardzo dużym stresem. Długo nie wiedzieli także czy będą pisali powtórkę jeszcze w czerwcu. Czy tym razem wszystkie procedury były zachowane? Według Heleny Sutyniec, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, najprawdopodobniej tak, ponieważ w przypadku rażących niedociągnięć egzamin zostałby po prostu przerwany. Ale, jak zaznaczyła, nie rozmawiała jeszcze z ekspertami, którzy obserwowali egzamin. Oficjalne stanowisko Komisji poznamy być może jeszcze dzisiaj.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę