Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Księża z Łomży ruszają w odwiedziny „po kolędzie”

Główne zdjęcie
fot. katedra.4lomza.pl

Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynają się tradycyjnie duszpasterskie odwiedziny kolędowe w Łomży i w całej Diecezji Łomżyńskiej. Księża odwiedzają dom po domu, mieszkanie po mieszkaniu i wraz z rodzinami modlą się błogosławią domownikom. Księdza po kolędzie oczekujemy przy stole nakrytym białym obrusem, z krzyżem, zapalonymi świecami i wodą święconą. Przy okazji rodziny składają ofiarę na potrzeby kościoła i parafii. Księża podkreślają, że brak możliwości złożenia ofiary nie powinien być w żadnym wypadku powodem nie przyjęcia księdza po kolędzie.

- Głównym powodem wizyty duszpasterskiej jest wniesienie Bożego błogosławieństwa do rodziny, poznania parafian, ich problemów oraz ich opinii na temat funkcjonowania parafii. Dlatego bardzo ważną rzeczą w trakcie kolędy jest szczerość w rozmowie z kapłanem – podkreśla ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej w Łomży, który wiernym z parafii przypomina jak dobrze się przygotować na spotkanie z kapłanem, który w Imię Chrystusa przychodzi by pobłogosławić nasz dom na Nowy Rok.  - Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i dwie zapalone świece, wodę święconą i kropidło (w przypadku braku wody święconej należy wlać zwykłą wodę i na początku kolędy poprosić księdza o jej poświęcenie),Pismo Św., obrazki poświadczające, że przystąpiliśmy do Sakramentu Pojednania w okresie wielkanocnym dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii  - dodaje zaznaczając, ze lepiej przyznać się, że takowego się nie posiada niż tłumaczyć że „pożyczyłem koledze i mi nie oddał” bo i tak żaden ksiądz w to nie uwierzy. 
W parafii katedralnej kolęda zaczyna się dziś z rana od wizyt w Jednaczewie, a po południu księża będą nawiedzać mieszkańców bloków przy Pl. Niepodległości 15 i Polowej 11.  
Jutro kolędowanie zaczną księża z łomżyńskich parafii pw. Krzyża Świętego i Bożego Ciała.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę