Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Zenon Piechociński nie żyje

Główne zdjęcie
Zenon Czesław Piechociński (+72)

Był jednym z najważniejszych działaczy lewicy w Łomży w ostatnim ćwierćwieczu. Po ciężkiej chorobie zmarł Zenon Czesław Piechociński. Miał 72 lata.

Zenon Czesław Piechociński urodził się 24 maja 1944 roku w Łomży. Ukończył Technikum Górnicze w Wałbrzychu oraz Uniwersytet Warszawski Instytut Dziennikarstwa. W czasach PRL był aktywistą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W III Rzeczpospolitej wraz z większością działaczy PZPR stał się proeuropejskim socjaldemokratą. Za “wybitne zasługi w propagowaniu idei integracji europejskiej” Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
Na początku XXI wieku Piechociński był przewodniczącym miejskich struktur SLD, oraz radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Łomży (2002-2006). 
Piechociński był jednym z założycieli Łomżyńskiego Stowarzyszenia 1 Maja, które od kilku lat tego dnia organizuje w mieście „mini pochody” na cześć Święta Pracy i kolejnych rocznic wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004 roku).

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę