poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Zenon Piechociński nie żyje

Był jednym z najważniejszych działaczy lewicy w Łomży w ostatnim ćwierćwieczu. Po ciężkiej chorobie zmarł Zenon Czesław Piechociński. Miał 72 lata.

Zenon Czesław Piechociński (+72)
Zenon Czesław Piechociński (+72)

Zenon Czesław Piechociński urodził się 24 maja 1944 roku w Łomży. Ukończył Technikum Górnicze w Wałbrzychu oraz Uniwersytet Warszawski Instytut Dziennikarstwa. W czasach PRL był aktywistą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W III Rzeczpospolitej wraz z większością działaczy PZPR stał się proeuropejskim socjaldemokratą. Za “wybitne zasługi w propagowaniu idei integracji europejskiej” Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
Na początku XXI wieku Piechociński był przewodniczącym miejskich struktur SLD, oraz radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Łomży (2002-2006). 
Piechociński był jednym z założycieli Łomżyńskiego Stowarzyszenia 1 Maja, które od kilku lat tego dnia organizuje w mieście „mini pochody” na cześć Święta Pracy i kolejnych rocznic wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004 roku).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0