sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Święta w atmosferze przedwiośnia

Święta Bożego Narodzenia w tym roku w Łomży nie będą w zimowej szacie. Synoptycy są pewni - zamiast śniegu będzie padał deszcz. Temperatura też nie będzie zimowa. Podczas pasterki będzie ok. +2°C, a w drugi dzień świąt w Łomży termometry mogą pokazywać nawet + 8°C. Niestety wiatr i deszcz sprawią, że odczuwać mamy to zupełnie inaczej.

Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży (źródło: pogodynka.pl)
Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży (źródło: pogodynka.pl)

Nocą z piątku na sobotę w regionie powinna minąć z temperaturą w granicach zera. Zachmurzenie będzie duże, ale w okolicach Łomży nie są przewidywane opady. W sobotę nad ranem i w ciągu dnia może lekko popadać deszcz ze śniegiem. W ciągu dnia temperatura ma wynosić ok. +2°C, ale wiatr porywach do 55 km/h, i duża wilgotność będą sprawiały, że tzw. temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa ok. -10°C. 
Wybierający się na pasterki powinny zabrać ze sobą parasole, bo około północą nad region ponownie mają nadciągnąć słabe opady deszczu ze śniegiem. Choć temperatury będą na plusie, to jednak odczucie zimna pozostanie także w nocy i w pierwszy dzień świąt. W niedzielę temperatura
maksymalna do 3°C, a w poniedziałek jeszcze cieplej nawet do + 8°C, przy czym cały czas pochmurno, z opadami deszczu i wiatrem momentami porywistym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0