Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Zmarła Irena Wagner (+ 88), druhna ZHP i nauczycielka z Łomży

Główne zdjęcie
Irena Wagner (+ 88)

- Żegnam Cię z bólem serca i ogromnym żalem w imieniu koleżanek i kolegów z sekcji edukacji ZNP w Łomży oraz koleżanek i kolegów nauczycieli, ponieważ dobrze znana byłaś w środowisku oświatowym naszego miasta... – wspominała Druhnę Irenę Wagner (+88), której pogrzeb na starym cmentarzu odbył się w czwartek, serdeczna koleżanka i przewodnicząca sekcji Helena Polewaczyk. Ś.P. Irena Wagner marzyła o tym, żeby dożyć 90-tki. Niestety, w poniedziałek wieczorem poczuła się gorzej i we wtorek, 20.grudnia rano, odeszła z tego świata w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
Pogrzeb Ireny Wagner (fot. Hufiec ZHP)
1.09.2009 Łomża, uroczystości 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
1.09.2009 Łomża, uroczystości 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Po mszy świętej pogrzebowej mowy pożegnalne wygłosili również: wnuczek Zmarłej, koleżanka z Drużyny Weteranów Harcerzy Ziemi Łomżyńskiej Hanna Skarżyńska oraz prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz. Można było dowiedzieć się o roli, jaką odgrywała w różnych środowiskach ujmująca, ciepła w relacjach, pogodna, skromna i życzliwa ludziom nauczycielka. Irena Wagner pochodziła z Łomży, gdzie ukończyła Liceum Pedagogiczne. Pracę podjęła tuż po wojnie w trudnych warunkach w powiecie łomżyńskim. Szybko rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 6 (obecnie muzeum) jako nauczycielka fizyki i kierująca ośrodkiem metodycznym fizyki, przez co służyła młodszym od niej nauczycielom. Krótko była wicedyrektorem „Szóstki”. - Wymagała nie tylko wobec innych, ale i wobec siebie – podkreśliła znająca doskonale środowisko oświatowe Łomży Helena Polewaczyk. - Miała za sobą ponad 30 lat pracy pedagogicznej. Myślę, że wielu Jej uczniów jako dorośli żegna Ją z sentymentem i serdecznie wspomina, z sympatią i wdzięcznością. Wśród Jej odznaczeń za trud uczenia są, m.in., Zloty Krzyż Zasługi, medal Komisji Edukacji Narodowej i Złota Odznaka ZNP.

Sympatyczne wspomnienia będą mieli z pewnością uczestnicy „herbatek”, na jakie z okazji rocznic małżeństwa, imienin, urodzin zapraszała do siebie wraz z mężem znajomych. Niektórzy pamiętają, że właśnie w październiku cieszyła się marzeniem, że może dożyje 90 lat... Jedna z najstarszych członkiń ZNP aktywnością mogła zadziwić ludzi dwa, trzy, cztery razy młodszych – na spotkania, wycieczki, imprezy patriotyczne i kulturalne nie trzeba jej było namawiać. Aktywnością i dobrym słowem, i poczuciem humoru przeciwstawiała się monotonii i rutynie życia w pośpiechu i bez ładu. Ale życie nie kończy się na granicy śmierci - Nauczycielka i Druhna będzie żyła w wielu sercach i pamięci. Nie wszystkie marzenia się spełnią, mimo tylu szczerych i serdecznych życzeń na święta...

 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę