wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Dawny hotel robotniczy przy ul. Wesołej już miasta

W poniedziałek miasto kupiło dawny hotel robotniczy przy Wesołej 117, w którym w przez kilka lat (do 2010 roku) funkcjonował ośrodek dla uchodźców. Budynek ma zostać przeznaczony na cele mieszkaniowe. - Przewidujemy, że zasiedlanie budynku będzie można rozpocząć już w drugiej połowie 2017 roku – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza.

Budynek przy ul. Wesołej 117, który kupiło miasto Łomża. (fot. archiwum)
Budynek przy ul. Wesołej 117, który kupiło miasto Łomża. (fot. archiwum)

Dawny hotel robotniczy przy ul. Wesołej należał ostatnio do białostockiej spółki, która jeszcze w ubiegłym roku miała zamiar uruchomić w nim ośrodek dla cudzoziemców. Już sama zapowiedź, że ponownie mogliby trafić tu uchodźcy wzbudziła wiele emocji i sprzeciw. Ostatecznie właściciel nie zgłosił tego obiektu na konkurs organizowany przez Urząd do Spraw Cudzoziemców. 
W listopadzie prezydent Mariusz Chrzanowski zwrócił się do Rady Miejskiej Łomży o zgodę na przeznaczenie kwoty 1 mln 220 tys. na zakup tej nieruchomości. Jak informował do tej ceny udało się dojść w trakcie negocjacji z właścicielem, choć zgodnie z operatem szacunkowym wartość rynkowa wynosiła prawie 3 mln zł. Prezydent zapowiadał, że budynek ma zostać przeznaczony na cele mieszkaniowe i radni tę propozycję poparli. Teraz miasto realizując ten plan nabyło nieruchomości przy ul. Wesołej. 
- Budynek zostanie przekazany w zarządzanie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Łomży i przeznaczony na cele mieszkaniowe – zapowiada Grzegorz Daniluk przyznają jednocześnie, że w przyszłorocznym budżecie miasta nie zostały zapisane środki na adaptację budynku. - Po przekazaniu nieruchomości do MPGKiM zostaną zweryfikowane potrzeby oraz opracowany plan niezbędnych remontów. Część segmentów mieszkalnych nie wymaga znacznych nakładów finansowych, a jedynie odświeżenia, zatem przewidujemy, że zasiedlanie budynku będzie można rozpocząć już w drugiej połowie 2017 roku – dodaje Daniluk. 

Na razie nie wiadomo ile rodzin z Łomży znajdzie swoje mieszkanie w dawnym hotelu robotniczym. Powierzchnia mieszkalna tego budynku wynosi  2 158,64 m2.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę