Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Dawny hotel robotniczy przy ul. Wesołej już miasta

Główne zdjęcie
Budynek przy ul. Wesołej 117, który kupiło miasto Łomża. (fot. archiwum)

W poniedziałek miasto kupiło dawny hotel robotniczy przy Wesołej 117, w którym w przez kilka lat (do 2010 roku) funkcjonował ośrodek dla uchodźców. Budynek ma zostać przeznaczony na cele mieszkaniowe. - Przewidujemy, że zasiedlanie budynku będzie można rozpocząć już w drugiej połowie 2017 roku – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza.

Dawny hotel robotniczy przy ul. Wesołej należał ostatnio do białostockiej spółki, która jeszcze w ubiegłym roku miała zamiar uruchomić w nim ośrodek dla cudzoziemców. Już sama zapowiedź, że ponownie mogliby trafić tu uchodźcy wzbudziła wiele emocji i sprzeciw. Ostatecznie właściciel nie zgłosił tego obiektu na konkurs organizowany przez Urząd do Spraw Cudzoziemców. 
W listopadzie prezydent Mariusz Chrzanowski zwrócił się do Rady Miejskiej Łomży o zgodę na przeznaczenie kwoty 1 mln 220 tys. na zakup tej nieruchomości. Jak informował do tej ceny udało się dojść w trakcie negocjacji z właścicielem, choć zgodnie z operatem szacunkowym wartość rynkowa wynosiła prawie 3 mln zł. Prezydent zapowiadał, że budynek ma zostać przeznaczony na cele mieszkaniowe i radni tę propozycję poparli. Teraz miasto realizując ten plan nabyło nieruchomości przy ul. Wesołej. 
- Budynek zostanie przekazany w zarządzanie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Łomży i przeznaczony na cele mieszkaniowe – zapowiada Grzegorz Daniluk przyznają jednocześnie, że w przyszłorocznym budżecie miasta nie zostały zapisane środki na adaptację budynku. - Po przekazaniu nieruchomości do MPGKiM zostaną zweryfikowane potrzeby oraz opracowany plan niezbędnych remontów. Część segmentów mieszkalnych nie wymaga znacznych nakładów finansowych, a jedynie odświeżenia, zatem przewidujemy, że zasiedlanie budynku będzie można rozpocząć już w drugiej połowie 2017 roku – dodaje Daniluk. 

Na razie nie wiadomo ile rodzin z Łomży znajdzie swoje mieszkanie w dawnym hotelu robotniczym. Powierzchnia mieszkalna tego budynku wynosi  2 158,64 m2.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę