Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Łapali za światła...

W niespełna dwa tygodnie policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali ponad 100 dowodów rejestracyjnych samochodów, blisko 80 kierowców dostało mandaty, a kolejnych 7 ma odpowiadać przed sądem.

Wzmożone kontrole prowadzono od 10 do 21 grudnia w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci dokładniej niż zwykle przyglądali się stanowi i jakość oświetlenia w pojazdach. Jak informuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, w ramach akcji funkcjonariusze z łomżyńskiej „drogówki” przeprowadzili 1008 kontroli pojazdów pod kątem prawidłowości oświetlenia. W związku z ujawnionymi usterkami i nieprawidłowościami zatrzymali 102 dowody rejestracyjne i ukarali mandatami 77 kierowców. W kolejnych siedmiu przypadkach skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci przypominają, że niekorzystne warunki atmosferyczne, opady, szybko zapadający zmierzch – to czynniki, które podwyższają ryzyko zaistnienia zdarzenia drogowego. W takich warunkach prawidłowe oświetlenie samochodu przekłada się na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy auta i jego pasażerów, ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Części zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, można zapobiegać poprzez sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, dzięki którym poprawia się widoczność na drodze, przy jednoczesnym niedoprowadzaniu do „oślepiania” innych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę