Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Zemło będzie dyrektorem MDK-DŚT

Główne zdjęcie
21.09.2012 Teatru Lalki i Aktora w Łomzy, Krzysztof Zemło w "Kartotece" T. Różewicza w reżyserii Andrzeja Rozhina (fot. Marek Maliszewski)

Krzysztof Zemło aktor i reżyser teatralny znany m.in. ze spektakli Teatru Lalki i Aktora w Łomży będzie nowym dyrektorem Miejskiego Domu Kultury – Dom środowisk Twórczych w Łomży. Był jednym z 9. kandydatów, którzy zgłosili się na konkurs po tym, gdy z funkcji zrezygnował dotychczasowy dyrektor Roman Borawski. Zemło uzyskał najwyższą ocenę komisji konkursowej, został zarekomendowany prezydentowi Łomży, który zatwierdził ten wybór – przekazuje Grzegorz Daniluk z ratusza.

Jak podaje Daniluk według komisji konkursowej Krzysztof Zemło przedstawił najlepszą koncepcję funkcjonowania Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych oraz dalszą perspektywą jego rozwoju. 
Nowy dyrektor MDK-DŚT, stanowisko ma objąć od 2 stycznia 2017 roku, z wykształcenia jest magistrem sztuki. Ukończył Akademię Teatralną im. Al. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej na kierunku reżyserskim w zakresie reżyserii lalek. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Ukończył m.in. kurs dla kierowników placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli.

Krzysztof Zemło to także założyciel i kierownik artystyczny Teatru Lalki i Ludzie w Supraślu, oraz prezes Stowarzyszenia Teatr Okno. Spektakl Teatru Okno „Romans Perlimplina i Belisy” został nagrodzony m.in na XIV Festiwalu Teatru w Walizce - Łomża 2001, a spektakl Teatru Lalki i Ludzie „Podróż” otrzymał nagrodę za inscenizację na XVI Festiwalu Teatru w Walizce – Łomża w 2003 roku.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę