Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Od Zambrowa do Mężenina ekspresówką

Główne zdjęcie
(fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl)

GDDKiA zapowiada, że w czwartek (22. grudnia) przed południem nastąpi puszczenie ruchu i tym samym udostępnienie kierowcom obu jezdni wybudowanego odcinka nowej drogi ekspresowej S8 Wiśniewo – Mężenin. - Drogę oddajemy do użytku przed zakończeniem wszystkich robót. Ponieważ wiąże się to z obecnością ekip budowlanych w bezpośrednim sąsiedztwie pasów ruchu, dlatego też jeszcze przez pewien czas obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 100 km/h – mówi Rafał Malinowski z GGDiK w Białymstoku.

(fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl)
(fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl)
(fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl)
(fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl)
(fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl)
(fot. www.s8.wisniewo-mezenin.pl)

Odcinek od istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina  z obejściem tej miejscowości - ma długość 15,4 km. Włoska firmą „Astaldi” zlecenie na budowę drogi otrzymała w drugiej połowie 2014 roku. Wartość kontraktu na roboty budowlane wyniosła 434,8 mln zł, a włosi dali na nią 10-letnią gwarancję.
Inwestycja polegała na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na terenie powiatu zambrowskiego (gminy - Kołaki Kościelne i Rutki) właściwie po istniejącym śladzie drogi krajowej oprócz Mężenina, którą to miejscowość droga ekspresowa omija po stronie południowo-zachodniej i południowej
Inwestycja obejmuje budowę dwóch jezdni po 2 pasy ruchu w każda stronę (2 x 3,5 m), pasów awaryjnych po 2,5 m każdy. Szerokość pasa rozdziału 12 m (rezerwa  terenu pod trzeci pas ruchu  dla obu jezdni. 
- Obiekty inżynierskie zostały wykonane dla przekroju trzypasmowego docelowego – zaznacza Malinowski.

Otwarcie z pompą
Nim na nową ekspresówkę wjadą piersi kierowcy przecięcia wstęgi dokonać mają rządowi oficjele. Spodziewana jest obecność oraz krótkie wystąpienia m.in.: Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Jerzego Szmita, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa czy Witolda Słowika, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Na miejscu ma być też m.in.  Krzysztof Kondraciuk nowy, powołany kilka dni temu, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę